Deprem sonrası otoparklar hasarlı araçlarla dolduKent merkezinde 6 Şubat’ta yaşanmış olan depremlerde zarar kabul eden araçlar, bulundukları yerlerden çekiciler vesilesiyle kaldırılıyor.

İl Emniyet Müdürlüğüne ilişik Dulkadiroğlu ilçesindeki otoparka çekilen otomobil, minibüs, ticari vasıta, cip ve kamyonetler, burada muhafaza altına alınıyor.

İŞLEMLERİN ARDINDAN TESLİM ALIYORLAR

Vatandaşlar otoparka gelmiş olarak işlemlerin peşinden araçlarını teslim alabiliyor.

İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye bakılırsa, kentte zarar kabul eden araçlardan 761’i otoparka çekildi. Otoparka çekilen araçlardan 242’si sahibine ya da sahibinin birinci dereceden akrabasına teslim edildi.

ÜCRETSİZ HİZMET VERİLİYOR

Türk Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı üyesi çekici operatörü Seyfullah Karakuş, AA muhabirine, depremlerin ardından 14 benlik ekip olarak bölgeye geldiklerini söyledi.

Karakuş, depremzede vatandaşlara vakıf olarak parasız hizmet verdiklerini kaydederek, yaraların sarılması için çalıştıklarını ifade etti.

Bu zamana kadar depremzedelerin yıkıntı altında kalan araçları ile iş makinelerine mani olan araçların kaldırılmasına yardım ettiklerini belirten Karakuş, “Araçları emniyetin belirlemiş olduğu alanlara taşıdık. Gönüllü olarak buraya geldik. 24 saat burada hizmet veriyoruz.” dedi.

“BİR ARACI 4 PARÇA YÜKLEDİĞİMİ BİLİYORUM”

Operatör Yunus Yılmaz da zelzele bölgesinde çalışmanın acı bir edinim olduğunu kaydetti.

Yılmaz, “Normal kaza kaldırmıyoruz. Bir aracı 4 parça yüklediğimi biliyorum.” diye konuştu.

Kentte en fazlaca can kaybının yaşandığı yerlerden Ebrar Sitesi’nin sakinlerinden Alpaslan Artar ise aracını bulmak için otoparka geldiğini, kompleks duygular içerisinde bulunduğunu ifade etti.

Evlerinin acele yıkılacaklar listesinde olduğunu özetleyen Artar, “Arabamız evin önündeydi. Göçük altındaki arabamız topyekün pert oldu. Arabamızın yerine bakmaya geldik. İnsan bir şok içerisinde oluyor. Eve bakıyorsun ‘Buradan sağ çıktım.’ diyorsun.” gibi konuştu. (AA)

kaynak – sozcu, listelist

Yorum yapın