Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kraliçe Elizabeth açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kraliçe Elizabeth açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişik açıklamalar meydana getiren Erdoğan, “SDG konusunda maalesef ABD’nin bugüne kadar atmış olduğu hatalar adımlar devam ediyor.” ifadelerini kullandı. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in yaşamını kaybetmesiyle alakalı ise Erdoğan “Kraliçe tanımadığım birisi değil. Kendisini tanıyorum. Programımız uyarsa merasime katılacağız” dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

DEAŞ’LI TERÖRİSTİN YAKALANMASI

“DEAŞ ile alakalı dünyada en kesin en geniş operasyonları yürüten ülke biziz. MİT oldukca başarı göstermiş işler çıkardı. TSK da aynı şekilde. Batı, DEAŞ ile alakalı sıhhatli bir operasyon yapamıyor. Sadece bu işin lafını yapıyorlar. Yaptıkları başka bir şey yok. Yargının vereceği kararı bekliyoruz. O karar da atılacak adımlar için aslen ciddi manada bir mesaj olacaktır. Kararlılığımız sürecek. Temenni ediyorum ki DEAŞ ile mücadelemizdeki kararlılığımızı dünya anlamış olur.

ABD İLE YPG’NİN ORTAK TATBİKATI

SDG mevzusunda maalesef ABD’nin bugüne dek atmış olduğu yanlış adımlar devam ediyor. Suriye Demokratik Güçleri ismi bir kamuflajdır. ABD bu terör örgütlerine binlerce TIR vasıta gereç mühimmat gönderiyor. Bu ancak Suriye’deki koalisyon güçleriyle bitirdikleri ortak emek verme değil aynı şeyleri maalesef Irak’ta da yaptılar. Bıden ile bu konuyu görüşmemizde dile getireceğim.

KRALİÇE 2. ELIZABETH’İN VEFATI

Kraliçe tanımadığım birisi değil. Kendisini tanıyorum. Programımız uyarsa merasime katılacağız.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın