Yardım etmek isterken canından oldu

Yardım etmek isterken canından olduOlay, 7 Eylül gecesi saat 01.00 sıralarında Yenimahalle ilçesi Yahyalar Mahallesi 943. Cadde’de meydana geldi.

İddialara bakılırsa Ferdi Karabacak (20), arkadaşı Aykut K.’nin alkollü durumda vasıta kullanmasını istemeyerek aracın anahtarını aldı. Bunun üstüne Karabacak ile diğer arkadaşı Mehmet C. Içinde tartışma çıktı. Tartışmanın arkasından dostlarının yanından ayrılan Mehmet C., kısa vakit sonrasında akrabası Ahmet C. Ve Fırat C. Ile tekrar Ferdi Karabacak’ın yanına geldi. Ellerindeki rotatif ve ekmek bıçaklarıyla saldırdıkları Karabacak’ı ağır yaralayan 3 kişi, araçlarına binerek olay yerinden uzaklaştı. Çevredekilerin ihbarı üzerine vaka yerine oldukca sayıda esenlik ve polis ekibi sevk edildi. Vücuduna aldığı 12 bıçak darbesi sonucu yere yığılan Ferdi Karabacak sıhhat ekiplerinin yapmış olduğu ilk müdahalenin ardından Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Genç verdiği bir günlük yaşam savaşını kaybederken, 3 saldırgan kısa müddette yakalanarak gözaltına alındı.

Evladını kaybeden annenin feryadı yürekleri dağladı

Oğluna tuzak kurulduğunu söyleyerek çığlık eden acılı anne Ayşe Karabacak, “Oğlum dostlarının yanına gitti. Alkollü arkadaşına, ‘Seni bu halde bırakmam’ diyerek arabasının anahtarını almış. Sonra diğer arkadaşı da oğluma, ‘Sen ne karışıyorsun’ demiş. Ferdi, arkadaşı içkili olduğu için anahtarı almış. Tartışmaya başlamışlar. Oğluma pusu kurdular. Tartıştığı arkadaşı ondan sonra babasını ve diğer akrabalarını çağırmış. Tuzağa düşürdükleri oğluma bıçakla saldırmışlar. 5 şahıs birden bıçaklarla oğlumu katlettiler. Benim canım yandı, başka anneler yanmasın. Oğlumun mahallede hiç kimseye ziyanı yoktu. Sevilen sayılan birisiydi. 12 yerinden bıçaklanmış, vahşice öldürülmüş. Suçluların yakalanmasını isterim. Oğlumun kanı yerde kalmasın” dedi.

Ölmeden ilkin eşine saldırganların ismini vermiş

Ferdi Karabacak’ın eşi İpek Deniz’e ölmeden önce saldırganların adını verdiği de öğrenildi. İki çocuk babası olan Karabacak’ın eşi Deniz, çocuklarının öksüz kaldığını söyleyerek, “Eşim mahallede arkadaşıyla oturuyordu. Arkadaşı Aykut yanına gelmiş. Ferdi de, ‘Sen fazlaca sarhoşsun, seni bu biçimde göndermem’ demiş. Eşim, Aykut’un geldiği arabanın anahtarlarını alıp cebine koymuş. Ardından da eşim, orada bulunan başka bir arkadaşıyla tartışma yaşamış. O arkadaşı eşime, ‘Sen kimsin de adamın anahtarını alıp küçük düşünüyorsun’ demiş. Sonra da akrabalarını alıp yine Ferdi’nin olduğu yere gelmişler. Eşime saldırmışlar. Vücudunda 12 adet bıçak izi vardı. Her yeri kanıyordu. Eşim ambulans arasında bana ‘Sakin ol’ dedi. Bana kendisine saldıranların ismini verdi. Eşimin kanının yerde kalmasını istemiyorum. Saldırganların yakalanmasını istiyorum. Benim eşim oldukça iyi birisiydi. İyilik yaparken öldü. Tartıştığı kişilerle de daha önce aralarında bir sorun yoktu. İki çocuğum öksüz kaldı” ifadelerini kullandı.

Cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurladı

Seyyar satıcılık işi ile uğraşan Ferdi Karabacak için bugün öğle namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan Ahmet Efendi Camii’nde cenaze namazı kılındı. Genç erkeğin cansız bedeni namazın arkasından toprağa verilmek için gözyaşları arasında defin alanına götürüldü. Karabacak’ın yakınlarının cenazedeki feryatları ise yürekleri dağladı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın