CoinFund, web3 ve kripto için 158 milyon dolarlık fon topladı

rent a car 34

Tohum fonu, AI ve kriptoyu entegre etmek de dahil olmak üzere gelişmekte olan dört sektöre odaklanıyor.

Diğer risk sermayedarları, gelecek vaat eden yeni girişimler bulma umuduyla kripto dünyasından uzaklaşırken CoinFund, 158 milyon dolarlık yeni bir fonla web3 dünyasına yaptığı yatırımı ikiye katlıyor.

Firmanın Salı günü yaptığı açıklamada, aşırı talep gören sermaye havuzu veya CoinFund Seed IV Fund’ın başlangıçta 125 milyon dolarlık bir hedef kaynak yaratma hedefi vardı ve kurumsal yatırımcılar, aile ofisleri ve yüksek net varlığa sahip bireyler tarafından destekleniyor. Karşılaştırıldığında, bu fon, 83 milyon dolarlık üçüncü tohum fonundan %90,4 daha büyük.

Devam eden bir ayı piyasasının ortasında bile kripto ekosisteminde hala ortaya çıkan ve sermayeyi artıran tohum öncesi ve tohum aşaması web3 yatırımlarını destekleyecektir.

Firma 2015 yılında kuruldu ve altı yatırım aracında yaklaşık 105 yatırımı bulunuyor. Son 18 ayda, girişim ve likit yatırım stratejilerinde 550 milyon doların üzerinde para topladı. 2022’de, erken aşama web3 turları için 320 milyon dolarlık bir girişim fonu başlattı. CoinFund’un kurucu ortağı ve CIO’su Alex Felix, TechCrunch+’a “Bu, büyümenin bir sonraki ayağına hazırlanmanın bir alt kümesi” dedi.

2023’ün ikinci çeyreğinde kripto sektörüne sermaye aktı, üst üste beşinci çeyrekte düşüyor PitchBook verilerine göre 2,34 milyar dolara yükseldi. Düşüş, risk sermayesi şirketlerinin fonlarını korumak için daha az sermaye ayırmasına bağlanabilir; ABD’deki düzenleyici ters rüzgarlar; daha düşük değerlemeler ve daha küçük turlarla sonuçlanan daha küçük kontroller; ve diğer gelecek vaat eden yatırımlar bulma umuduyla kripto ekosistemini terk eden bazı firmalar.

“[It’s] Felix, daha sonraki aşamadaki insanların çok geri çekildiği ve çapraz fonların çok geri çekildiği kesinlikle doğru, “dedi. “Diğer akranların başka şeylerle dikkatlerinin dağıldığını kesinlikle gördük. İster son bir veya iki yıl içinde X, Y veya Z’ye yakalanan portföy şirketlerinden temizlik olsun, ister bir sonraki mahsulleri kurmak için kaynak yaratmaya odaklananlar olsun.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın