Ücretli paylaşım arttıkça Netflix yaklaşık 6 milyon abone kazandı

Bir yıl önce bugün, Netflix bildirildi 970.000 abonenin hizmeti bırakmasıyla şimdiye kadarki en büyük üç aylık kaybı. Şirket o zamandan beri enkazın altından sürünerek çıktı. Netflix, Çarşamba günü, 2023’ün ikinci çeyreği için akış devinin bir sıçrama gördüğünü (veya mı demeliyiz? sıçramak) 5,9 milyon küresel abonede toplam 238,39 milyon aboneye ulaştı.

Abone kazanımı sektör rehberliğini fazlasıyla aşıyor; analistler 1,75 milyon abonelik artışı tahmin ettiler. Netflix, 232,5 milyon kullanıcıyla ilk çeyreği tamamladı.

Netflix’in üç aylık kazanç sonuçları birkaç saat sonra geliyor haberler çıktı flama ABD ve İngiltere’deki temel planını bıraktı

Yeni aboneler artık reklamsız Netflix için ayda 9,99 ABD doları veya 6,99 sterlin ödeyemez ve bunun yerine standart plan için 15,99 ABD doları veya 10,99 sterlin ödemeleri gerekir. Kullanıcılar ayrıca ayda 6,99 ABD doları veya 4,99 sterline mal olan reklam destekli seviyeye geçebilir. Netflix aynı hareketi çekti Kanada’da geçen ay 9,99 ABD doları tutarındaki temel planını sessizce iptal ettiğinde yeni denizaltılar için.

rent a car 34

Temel planın kaldırılması, Netflix’in gelirini artırmaya çalışırken yaptığı başka bir para toplama hilesidir. Örneğin, şirket son zamanlarda başlattı üyelerin hesaplarını evlerinin dışındaki kullanıcılarla ücretsiz olarak paylaşmalarını yasaklayan ABD’deki ücretli paylaşım kuralları. Üyeler artık ek üyelik için ayda 7,99 ABD doları ödemek zorunda.

Netflix’in bu çeyrekteki abone kazanımı, ücretli paylaşım kurallarının etkisini yansıtıyor. TechCrunch Daha önce, Antenna’dan Netflix’in şifre kırmanın ardından günde yaklaşık 100.000 kayıt kazandığını ortaya koyan bir rapora atıfta bulunarak yayıncının görünürdeki başarısını ele almıştı.

Şirket, bugün hissedarlara yazdığı mektupta, Netflix’in “geri kalan ülkelerin neredeyse tamamına” ücretli paylaşımı başlattığını yazdı.

Ayrıca Netflix’in reklam destekli katmanı, her izleyici için reklamverenlerden para topladığı için şirkete ek bir gelir akışı sağlıyor. Netflix açıklığa kavuşmuş reklam planının aylık yaklaşık beş milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu ilk Peşin sunumu sırasında. yakın zamanda Anten Rapora göre, ikinci çeyrekte yeni Netflix kayıtlarının %17 ila %20’si reklam destekli katmanı içindi.

Bu hikaye gelişiyor…

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın