Cart.com, 60 Milyon Dolarlık Seri C’den sonra 1,2 Milyar Dolar değerlemeye sahip

Sepet.comUçtan uca e-ticaret hizmetleri sunan Austin merkezli bir şirket olan , değerini 1,2 milyar $’a çıkarmak için 60 milyon $’lık bir C Serisi finansman turunun ardından tek boynuzlu at bölgesine girdi.

Şirket, daha önce Home Depot’ta yönetici ve Blinds.com’un COO’su olan CEO Omair Tariq ve RTIC Outdoors’un eski CEO’su Jim Jacobson tarafından Kasım 2020’de kuruldu. Ticaret ve lojistik etkinleştirme teknolojisi sağlar ve platformunda yaklaşık 6.000 marka bulunur.

Cart.com, bu turdaki değerlemenin Şubat 2022’de toplanan B Serisi uzatma fonundan yaklaşık %50 daha yüksek olduğunu söyledi. Tura katılanlar arasında B. Riley Venture Capital, Kingfisher Investment Advisors, Snowflake Ventures, Prosperity7 Ventures, Legacy Knight ve bir diğer yatırımcılar grubu.

Her ne kadar gelir küresel e-ticaret pazarı Bu yıl 3.65 trilyon dolara ulaşacağı tahmin edilen sektör inişli çıkışlı nasibini aldı. Pandemi sırasında çoğu alışveriş internete taşındı, ancak kısıtlamalar hafiflediğinde tüketiciler de yüz yüze alışveriş gezilerine geri döndü. Bu sadece bazı çevrimiçi büyümeyi durdurmakla kalmadıancak sektör aynı zamanda zorlu bir makroekonomik ortam ve ek gizlilik kısıtlamalarıyla da sarsıldı.

Cart.com bile bağışık değildi: şirketin bildirildiğine göre açıklanmayan sayıda işten çıkarma yaptı 2023’ün başında. 2021’de üç kez fon toplamak ve o zamana kadar yaklaşık 400 milyon dolarlık girişim tabanlı fon biriktirmiş, Crunchbase verilerine göre.

Bu arada, yeni yatırım müşteri talebini karşılamaya, uluslararası genişlemeye ve ürün geliştirmeye gidecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın