Socure, kimlik doğrulama girişimi Berbix’i 70 milyon dolara satın aldı

güvenlikimlik doğrulama hizmeti kabarık 2021’in sonlarındaki zorlu bağış toplama günlerinde (ve 2021’de 100 milyon $’dan önce) 4,5 milyar $’lık bir değerlemeyle 450 milyon $’lık devasa bir E Serisi raunt, bugün kimlik doğrulama hizmetini satın aldığını duyurdu Berbix nakit ve hisse senedi işlemlerinde 70 milyon dolar karşılığında. Berbix daha önce toplamda 11,6 milyon dolardahil olmak üzere 9 milyon dolarlık Seri A turu 2020’de Mayfield liderliğinde.

Bu, Socure’un ilk satın alımına işaret ediyor.

2018’de kurulan Berbix, taranan kimlikleri gerçek zamanlı olarak kontrol ederek kullanıcıların kimliklerini doğrulamaya odaklanır. Berbix, patent bekleyen adli tıp motorunu kullanarak işletmelerin sahte kimlikleri tespit ederek dolandırıcılığı azaltmasına ve yerel düzenlemelere uygunluğu sağlamasına yardımcı olabilir.

Bu arada Socure’un platformu, e-ticaretten sağlık hizmetlerine kadar çok çeşitli sektörlerde dolandırıcılığı caydırmak için hem aktif hem de pasif araçları içeren biraz daha geniş ve çok boyutlu bir yaklaşım benimsiyor.

Socure’un kurucusu ve CEO’su Johnny Ayers, “Ürün açısından bakıldığında, Socure e-ticaret pazarlarını, esnek ekonomiyi, kamu sektörünü ve sağlık hizmetlerini kapsayan yeni pazarlara ve yeni coğrafyalara yüksek bir hızla ilerliyor” dedi. “Çok karmaşık dolandırıcılık ve müşteri sorunlarını çözmek için sınıfının en iyisi aktif ve pasif – belgesel ve belgesel olmayan – kimlik doğrulama ve dolandırıcılık kontrollerine ihtiyaç olduğunu defalarca buluyoruz. kazanma zorluklar.”

Socure müşterilerinin, şirketin mevcut araçlarıyla birlikte, örneğin bir bakkaliye teslimat hizmetine başvuran bir sürücünün söyledikleri kişi olduğundan emin olmalarına yardımcı olabilecek kimlikleri çevrimiçi olarak kontrol etme yeteneği istediğini belirtti.

Ayers, “Birleşik çözümümüz, anında gelir artışına ve harcamaların azaltılmasına eşit olan hız, doğruluk ve dolandırıcılık yakalama açısından kolayca ölçülebilir,” dedi.

Socure’un böyle bir satın alma yapmak için iyi bir konumda olduğunu da kaydetti. Socure’un gelirinin 2022’de %50’nin üzerinde büyüdüğünü, bu arada alandaki diğer şirketlerin tamamen düz olduğunu kaydetti. “Mantıklı olduğu yerde saldırgan olmaya çalışıyoruz” dedi. “Geçtiğimiz birkaç yıl içinde yeniliğe çok ilginç yatırımlar yapan ancak ne yazık ki bağımsız olarak devam edecek piste veya sermayeye erişime sahip olmayan çok sayıda şirket var. Piyasada ne olduğunu değerlendirmeye devam etmek mantıklı.”

Socure, Berbix’i bugün 3.0 sürümünü başlatan mevcut Tahmine Dayalı Belge Doğrulama hizmetine entegre etti. Güncellenen hizmet, Berbix’in sahte kimlikleri tespit etmeye yönelik adli tıp motorunu Socure’un görüntü yakalama uygulaması ve kullanıcı deneyimiyle birleştiriyor. Şirket, kullanıcıların belge doğrulama hizmetini bağımsız bir uygulama olarak kullanabilmelerine karşın, bunun aynı zamanda genel Socure platformuna entegre edildiğini belirtiyor.

Bu satın alma, bir sonraki finansman turunu yükseltmekte ve/veya önceki değerlemelerini haklı çıkarmakta zorlanabilecek şirketleri satın alma yeteneklerinden yararlanan iyi finanse edilen girişimlerle gördüğümüz daha geniş bir eğilimin parçası.

“Çoğu şirket için son 18 aydaki sermaye maliyeti tek haneli rakamlardan %20-30’a veya daha fazlasına çıktı; belirli bir alan, ”dedi Ayers. “Görüyoruz ki her girişim fonu portföylerini ‘harika’, ‘iyi’, ‘tamam’ veya ‘iyi değil’ kategorilerine ayırıyor ve iyi ya da az olan herhangi bir şey, önceden ticarete daha açık olacaklar. bir piyasanın kazananı içinde daha yüksek getiri ve daha kısa vadeli likidite ile çok daha yüksek kaliteli bir hisse senedine göre özel hisse senedini aşırı fiyatladı. Asla uzun vadeli bağımsız bir şirket olacak kadar büyük olamayacak bireysel nokta çözümlerinin olmasını bekliyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın