Veri güvenliği girişimi Cyera, 100 milyon dolarlık yatırım aldı

Pandemi sırasında kitlesel olarak dijitale geçişle hızlanan bir trend olan işletmeler, artan miktarda özel veriyle uğraşmak zorunda kalıyor. birine göre anketortalama bir şirket aylık veri hacminde %63’lük bir büyüme elde ediyor ve yanıt verenlerin %12’si %100’lük muazzam bir büyüme bildiriyor.

Veri miktarı arttıkça kuruluşların bu verileri takip etmesi ve güvenli kalmasını sağlaması zorlaşıyor. Birkaç yıl önce İsrail Savunma Kuvvetleri’nde tanışan Yotam Segev ve Tamar Bar-Ilan, onu korumak için ortak kurucular arasında yer aldı. Cyeraşirketlere hassas verileri üzerinde daha fazla görünürlük sağlamayı amaçlayan bir platform.

Cyera bugün, bu tür çözümlere duyduğu coşkuyu sergileyerek, Accel liderliğindeki Sequoia, Cyberstarts ve Redpoint Ventures’ın katılımıyla 100 milyon $’lık bir B Serisi fonlama turunu tamamladı. Tur, Cyera’nın toplamını 160 milyon dolara çıkardı ve Cyera’nın CEO’su olarak görev yapan Segev, bunun mühendislik yeteneği ve Ar-Ge’ye yatırım yapmaya yönlendirileceğini söyledi.

Finansman, en azından etrafta dolaşan VC yatırımları açısından – bir zamanlar parlak olan – biraz kararan daha geniş siber güvenlik manzarası bağlamında çok daha etkileyici. Siber güvenlik girişimleri için fonlama, 2022’nin ilk çeyreğine kıyasla 2023’ün ilk çeyreğinde %58 düştü ve anlaşma akışı 149 anlaşmaya düştü – yılların en düşük seviyesi ve yıldan yıla %45 düşüş, binaen CrunchBase’e.

“Pandemi sırasında dağıtılmış çalışma ve hizmet olarak yazılım (SaaS) işbirliği platformlarına geçiş, etkili veri güvenliği ihtiyacını hızlandırdı ve veri oluşturma, yayılma ve evrime ayak uydurmak için eski çözümlerin eksikliklerini vurguladı. bulut çağı, ”dedi Segev TechCrunch’a bir e-posta röportajında. “Bir şirketin yönettiği verilere ilişkin bu derin bağlamı ve anlayışı sağlayarak ve güvenlik, gizlilik ve uyumluluk riskleri için ayrıntılı içgörü ve iyileştirmeler sağlayarak, Cyera veri güvenliğinde devrim yaratıyor.”

Cyera, veri güvenliği duruş yönetimi (DSPM) olarak bilinen ve özellikle bulutta olmak üzere yaygın veri algılama ve koruma uygulamalarını soyutlamaya ve otomatikleştirmeye çalışan platformlar kategorisine giriyor. Geçtiğimiz birkaç yıl, Laminar Security, Dig Security, Sentra, BigID ve Varonis gibi çok sayıda DSPM girişiminin gizlilikten çıktığını gördü.

Artış, yalnızca kurumsal yönetim kapsamındaki verilerdeki büyümeyle değil, aynı zamanda bulut ve bulut teknolojilerinin hızla benimsenmesiyle aynı zamana denk geldi. Binaen yakın tarihli bir O’Reilly anketine göre, kuruluşların %90’ı 2021’de bulut bilgi işlem kullandığını bildirdi; bu oran 2020’de %88’den bir artış. tahmin ediyorBu arada, 2027 yılına kadar kuruluşların %50’den fazlasının iş girişimlerini hızlandırmak için sektör bulut platformlarını (sağlık, lojistik ve perakende gibi sektörlere özel özellik ve hizmetlere sahip platformlar) benimseyeceği de belirtiliyor.

Cyera

Potansiyel olarak kötü niyetli dış kaynaklara maruz kalma da dahil olmak üzere bir şirketin verileriyle ilgili potansiyel güvenlik sorunlarını vurgulayan Cyera’nın güvenlik platformu.

Peki, Cyera’yı oradaki DSPM satıcıları denizinden farklı kılan nedir? Segev, platformun çoğundan daha geniş ve daha bütünsel bir odağa sahip olduğunu iddia ediyor.

Segev, “DSPM girişimlerinin … sınırlı yetenekleri var” dedi. “DSPM kabiliyetini ‘sürdürmeye’ çalışan eski sağlayıcılar, mimari açıdan kusurludur ve Cyera’nın yaptığı şekilde ölçeklenemezler. Cyera, bir şirketin tüm verilerini her yerde korumak için yapay zeka destekli bir veri güvenliği platformuna odaklanarak kendisini bu alandaki çok sayıdaki DSPM sağlayıcısından ayırdı.”

Bu amaçla Cyera, bir şirketin yönettiği veriler etrafında bağlam sağlamak için bir OpenAI büyük dil modelinden (OpenAI’nin API’si aracılığıyla) yararlanır. (Geçtiğimiz haftalarda, Microsoft Ve Google Benzer şekilde, güvenlik sorunlarını bağlamsallaştırmaya yardımcı olmak için dil modellerinden yararlanan ürünler piyasaya sürmüştür.) Model, farklı veri türlerini keşfedebilir, sınıflandırabilir ve tanımlayarak bir şirketin verilerinin neyi temsil ettiğine dair bir anlayış sağlayabilir (örneğin, rolün hizmet verdiği ve geldiği bölge) .

Daha yüksek bir seviyede, Cyera, verilere aşırı izin veren erişimle ilişkili riskleri, duruş sorunlarını ve riskleri vurgular.

Pakete yakın zamanda eklenen Cyera, OpenAI’nin yapay zeka destekli sohbet robotu ChatGPT’ye yazılan hassas verileri anonimleştiren bir tarayıcı uzantısı sunuyor. şirket yasakları ChatGPT’nin gizlilik endişeleri nedeniyle. SafeType, bilgi istemlerindeki hassas verileri otomatik olarak algılamaya çalışır ve (en azından teoride) ChatGPT’ye gönderilmesini durdurur.

Segev, “Hizmet olarak yazılım, hizmet olarak platform ve hizmet olarak altyapı ortamlarında eksiksiz bulut veri güvenliği kapsamı sağlıyoruz ve şirket içi destek 2024’te gelecek.” “Sonuç, veri hırsızlığından kaynaklanan itibar, müşteri sadakati ve uyumluluk riskini azaltırken işletmelerin daha çevik ve yenilikçi olmalarını sağlayan bulut veri güvenliği.”

Etkileyici bir şekilde, nispeten küçük (100 kişilik) ekibine rağmen Cyera, lansmanından bu yana geçen iki yıl içinde S&P 500 arasında “güçlü bir ilgi” kazanmayı başardığını iddia ediyor. Cyera, yalnızca 2022’nin 4. çeyreğinde “çift haneli” yeni müşteriler elde etti ve 2022’de şaşırtıcı bir şekilde %800’lük gelir artışı sağladı.

Yıl sonuna kadar Segev, personelin 150 kişiye ulaşmasını bekliyor.

Segev, “Cyera’nın aracısız teknolojisi ve veri deposu envanteri oluşturmayı ve veri sınıflandırmasını kolaylaştıran ve hızlandıran yeni teknik yenilikleri, işletmelerin hangi verilere sahip olduklarını, nerede bulunduklarını ve neyi temsil ettiklerini her zaman bildiklerine dair güvene sahip olmalarını sağlıyor” dedi. “Cyera’nın süreci otomatik ve sürekli olduğu için, güvenlik ekipleri, güncel bağlam ve hassas veri ifşası anlayışının yanı sıra riski ele almak ve düzeltmek için işletmeyle en iyi şekilde nasıl ortak olunacağına dair içgörü ile güçlendirildi.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın