Y Birleştirici destekli 0pass, kuruluştaki parolaları değiştirmeye çalışır

Birkaç yıl önce, Noah Stanford, Michael Melone ile bir araya geldi. 0 geçişşirketlerin kullanıcı adlarını ve şifrelerini Touch ID ve Face ID gibi biyometriklerle değiştirmesini kolaylaştırmayı amaçlayan bir girişim.

Nispeten hızlı bir şekilde 0pass, Y Combinator, Box Group, 645 Ventures ve melek yatırımcıların katılımıyla Initialized Capital’de Brett Gibson liderliğindeki 3,5 milyon $’lık başlangıç ​​turunu kapatan Y Combinator da dahil olmak üzere yatırımcıların dikkatini çekti.

0pass’ı başlatmadan önce Stanford, SpaceX’e kimlik ve kimlik doğrulama ekibine liderlik eden bir güvenlik mühendisi olarak katıldı. Kimlik doğrulamanın SpaceX genelinde yaygınlaştırılmasına yardım ettikten sonra, önceki işvereninde oluşturduğu araçları ticarileştirmeye çalıştı.

Stanford, “0pass ve diğer şifresiz çözümler arasındaki temel fark, 0pass’ın tüm sistemler için şifresiz oturum açmayı yalnızca bir alt küme yerine tek bir şemsiye altında ele alabilmesidir” diye açıkladı. “Bu, 0pass’ın Windows, Linux, Mac, uzaktan erişim ve web siteleri için tamamen bulut içinde veya tamamen hava boşluklu olarak parolasız oturum açmayı işleyebileceği anlamına geliyor.”

0pass’ın şirket içi ve tamamen yönetilen çeşitleri bulunan ürünleri, şirketlerin çalışanlarını donanım kimlik doğrulama cihazlarına ve Windows Hello ve Touch ID gibi biyometrik kimlik doğrulamaya kaydetmelerini sağlar. Şirketin güvenli donanım modüllerinde saklanan özel anahtarları kullanan araçları, iş istasyonlarına, uygulamalara, web uygulamalarına ve sunuculara erişim için biyometriyi zorlayarak yöneticilerin kimlik doğrulama yöntemlerini yönetmesine ve kullanıcı kimliğini güvenlik anahtarlarına bağlamasına olanak tanır.

0 geçiş

Görsel Kaynakları: 0 geçiş

“0pass ile entegre olabilir özel altyapı, işletim sistemleri, kimlik sağlayıcılar ve herhangi bir kullanıcı dizinleri veya sertifika yetkilileri,” diye açıkladı Stanford. “Anahtarlar, yetkilendirme için çalışan kimliğini bağlamak için sertifikalara bağlanır.”

0pass, Statista’nın da dahil olduğu parolasız kimlik doğrulama pazarında sayıları giderek artan girişimlerle rekabet ediyor. projeler 2030’da 53,6 milyar dolar değerinde olacak. Dürbün“önce geliştirici” bir kimlik doğrulama ve kullanıcı yönetimi platformu olan 53 milyon $’lık finansmanla kısa süre önce gizlilikten çıktı. ayrıca var dikişAPI öncelikli parolasız başlangıç ​​ve Büyü“tak ve çalıştır”, kurumsal odaklı parolasız teknoloji sunar.

Neyse ki 0pass için, parolasız teknolojilere yönelik talep güçlü olmaya devam ediyor. yakın zamanda anket Axiad tarafından, yanıt verenlerin %82’si – geliştiriciler ve BT ve siber güvenlik uzmanları – parolasız kimlik doğrulamaya geçmenin ilk beş önceliği arasında olduğunu söylüyor. Bir motivasyon? Potansiyel maliyet tasarrufu. Binaen tek bir kaynaktan, kuruluşlar parolasız kimlik doğrulamaya geçerek milyonlarca tasarruf sağlayabilir – birkaç olası artıyı saymak gerekirse, daha az veri ihlali ve parola sıfırlama sayesinde.

Mayıs 2020 itibariyle, her ay 150 milyon kişi şifresiz oturum açıyordu. başına bir Microsoft raporu.

“Kıdemli liderlik, geleneksel yöntemlerin güvenliği sürekli olarak ihlal edildiğinden, hesapların güvenliğini nasıl sağlayacağını yeniden düşünmek zorunda kalıyor” dedi. “Tamamen farklı bir yaklaşım benimsemek ve şirketteki her bireyin oturum açma şeklini değiştirmek bir C-suite direktifidir. Çalışan oturum açma işlemlerine daha fazla adım ve karmaşıklık eklemek yerine parolasız, yeni bir paradigmayı temsil ediyor ve bir kuruluşun karşı karşıya olduğu en büyük güvenlik risklerinden birini ele alıyor.”

0pass kısa bir süre önce özel beta sürümünden çıktı ve önümüzdeki haftalarda ilk kurumsal müşteri grubuna katılmayı planlıyor. Stanford diyor ki dört çalışanı (yıl sonuna kadar muhtemelen sekiz) olan şirketin en az “birkaç yıllık” pisti var ve turdan elde edilecek geliri ürün geliştirme ve müşteri edinmeye harcayacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın