Augmedics, AR ve yapay zekayı kullanarak 82,5 milyon dolarlık gelişmiş omurga cerrahisi navigasyonu elde etti

Spinal, artık her yıl yapılan ameliyat sayısıyla en hızlı büyüyen cerrahi kategorilerinden biridir. 8 milyona yaklaşıyor. Ancak bunların sıklığı, bu prosedürlerin karmaşıklığına ve bazen mükemmelden daha az sonuçlarına inanmaktadır. Bu, teknolojinin doldurmak için seferber ettiği bir boşluk yarattı: bugün, Augmedics Omurilik ameliyatlarının sürecini ve sonuçlarını iyileştirmek için artırılmış gerçeklik tabanlı bir navigasyon platformu oluşturan – cerrahlara “x-ray görüşü” vermek için AR kullanarak – platformunu genişletmeye devam etmek için 82,5 milyon dolarlık fon sağladığını duyuruyor.

D Serisi finansman, finansal ve stratejik yatırımcıların bir karışımından geliyor. Teksas’tan CPMG, önceki destekçiler HIG Capital, Revival Healthcare Capital ve Almeda Ventures’ın da katıldığı bir “sendika ortağı” olarak Evidity Health Capital ile turda başı çekiyor. Bu son yatırım, Augmedics tarafından toplanan toplamı 148 milyon $’a getiriyor ve değerlemeyi açıklamıyor.

İçinde büyüyen alan Cerrahların çalışma şeklini genişletmek için AR’yi kullanan medtech girişimlerinin yüzdesi – ve iflas eden doğrudan rakiplerin ortasında — Augmedics’in ilginç bir ilgi alanı var.

İsrail’de kurulan ve şu anda merkezi Chicago’da bulunan şirket, 2019’da donanım ve yazılımını FDA’ya onaylattı, 2020’de pazarda dağıtmaya başladı ve yakın zamanda “xvision” teknolojisi kullanılarak 4.000’inci ameliyatı gerçekleştirdi. Şimdi, plan, finansmanı, yazılımı ısmarlama donanımla birleştiren bu platformun yeni neslini oluşturmak ve ticari geliştirme için kullanmaktır.

Birçok girişimin turları kapatmak için mücadele ettiği bir zamanda, bu rakamlar bu anlaşmanın imzalanmasına yardımcı oldu. CPMG’den Kent McGaughy, “Pek çok kişinin cerrahide artırılmış gerçekliğin faydaları hakkında iddialarda bulunduğu bir alanda, Augmedics, ülke çapındaki ameliyathanelere günlük olarak sınıfının en iyisi cerrahi doğruluk sağlayan tescilli bir AR navigasyon çözümüyle ayrılıyor” dedi. “Yaklaşık yirmi yıldır cerrahi teknolojiyi mümkün kılmak için çalıştık ve yatırım yaptık. Artırılmış gerçeklik cerrahisinde açık ara lider olan Augmedics ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.” McGaughy ve Evidity’den Paul Enever de Agumedics’in yönetim kuruluna katılıyor.

Arttırılmış gerçeklik teknolojisinin tıbbi ortamlarda kullanılma potansiyelini uzun yıllardır duyuyoruz, ancak Augmedics’in CEO’su Kevin Hykes, kısmen yanlış bir başlangıç ​​olduğunu söyledi. çözümler.

Hykes bir röportajda “Tüm gürültüyü çürütmek için çok zaman harcamalıyız” dedi.

Sorunlar tam olarak nedir? Bazıları, özel kulaklıkların yapımının ve tasarımının pahalı olduğuna karar verdi – donanım dır-dir zor – bu alandaki birçok kişinin kullanıma hazır AR teknolojisine dönmesine neden olan bir durum.

Hykes, bunun sahte bir ekonomi olduğuna inanıyor. Kitlesel pazar AR kitiyle ilgili sorun, bir cerrahın gereksinimlerini karşılamamasıdır.

Hykes’ın bahsettiği sorunlar arasında: normal AR donanımı, kritik çevresel görüş alanını kesintiye uğratır; modeller genellikle oyun veya diğer AR uygulamaları için isteyebileceğiniz uzak mesafeleri kapsayan “sonsuz” görüntüleme için tasarlanmıştır, ancak sırt cerrahları ortalama olarak yaklaşık 50 santimetrelik bir mesafede çalışır.

Bunun da ötesinde, donanım üreticilerinin cihazlarına koydukları güncelleme miktarı, tıbbi cihazların gerektirdiği düzenleyici döngü türleri için pratik değildir: kullanıma hazır AR teknolojisi etrafında kurulan bir işletme, muhtemelen her zaman bürokrasiye sarılır. bir cihazın en güncel sürümünde kalmaya çalışmak – onu nasıl kullanmak istedikleriyle ilgili bile olmayabilecek güncellemelerle.

“Cihaz ‘her şeye sahip’ olsa bile, yine de yüksek oranda düzenlenmiş bir endüstri içinde sıkışıp kalıyorsunuz, bu nedenle donanım üreticisi platformu değiştirirse tekrar FDA’ya başvurmanız gerekiyor” dedi.

Bu arada, Augmedics gibi bir şirketin kullandığı birçok sensör ve kamera yapmak kullanmak istemeniz, üçüncü taraf bir donanım üreticisinin yol haritasının parçası olmayabilir.

Yakın zamanda ortaya çıkan önemli bir uyarı, burada belirtilmesi gereken Apple’dır. Apple’ın AR alanındaki diğer çabalarıyla birleştiğinde Vision Pro ile uzaya getirdiği yenilikler (ve sensörler ve kameralar), özellikle şirketin sektörle daha yakın çalışmak için uzun vadeli bir planı olduğu ve özellikle de izlenmeye değer. sağlık teknolojisi alanı. (Hatta bazıları, Apple’ın akıllı saatine ilişkin kamuoyu algısını “olsa iyi olur”dan “olmazsa olmaz”a çevirmesine yardımcı olan şeyin sağlık tanılamalarına dönüş olduğunu iddia etti.) Üst düzey kulaklıklarının fiyat etiketi göz önüne alındığında, tahmin edebilirsiniz. tüketici olmayanların da potansiyel müşteri hedefleri haline gelebileceği.

Yine de Hykes, şimdilik, Augmedics için kesinlikle kendi donanımını inşa etmek ve tam olarak yapmak istediği şey için optimize etmek olduğunu söyledi.

Augmedics’in platformu bazen “röntgen” benzeri olarak tanımlanır, ancak aslında bir hastanın omurgasından yapılan BT taramalarına dayanır ve bu taramalar, Augmedics giyen bir cerrahın bakış açısından görüntülenmek üzere sayısallaştırılır ve kalibre edilir. kulaklık. Bu, cerraha hastanın omurgasına gerçek zamanlı olarak etkili bir şekilde ayrıntılı bir bakış sağlar.

Bu da, sırtın kesilerek açılmadığı invaziv olmayan prosedürlerde floroskopinin yerini alabilir: Bu önemlidir çünkü x-ışınlarını içeren kimyasal bazlı bir süreç olan floroskopinin hem doktorlar hem de hastalar için birçok sağlık dezavantajı vardır. .

Ve skolyozu düzeltmek için spinal füzyonlar gibi daha invaziv prosedürlerde, Augmedic’in yaklaşımı, cerrahların her zaman uzağa bakmalarına gerek kalmadan omurganın daha eksiksiz bir görüntüsüne sahip olmalarını sağlar – tipik olarak bu, artık kameralar ve ekranlarla elde edilmektedir.

Hykes, daha uzun vadede şirketin, omurga ameliyatlarının ötesinde Augmedics uygulamaları oluşturmaya yönelik çok fazla ilgi duyduğunu söyledi.

Şirketin diğer kas-iskelet bölgelerinde ve ayrıca kraniyal prosedürlerde, kemiğin yanı sıra yumuşak dokunun doğru resimlerini almak için CT ve MRI taramasını kullanan her yerde çalışma fırsatları gördüğünü söyledi. Dizler, kalçalar ve omuzlar belirgin alanlardır.

“Bir cerrahın bir fikirle temasa geçmediği bir hafta bile geçmiyor” dedi. Ama şimdilik, odak olduğu yerde kalacak.

“Bizim boyutumuzdaki ve aşamamızdaki bir şirketin, bunun geleceğin vazgeçilmez bir parçası olduğunu kanıtlamak için göstermeye odaklanması gerekiyor” dedi.

Bu, birden fazla uygulama için kapsam olmadığı anlamına gelmez. Hykes, “ABD’de 70’in üzerinde hastanedeyiz ve bunun dikkate değer bir öğretim aracı olduğunu duyduk,” diye ekledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın