Cable, bankaların otomatik güvence yoluyla mali suçları azaltmasına yardımcı olmak istiyor

ABD’deki insanlar 2022’de ABD’ye 8,8 milyar dolarlık mali dolandırıcılık bildirdi. Federal Ticaret Komisyonuve FTC daha az rapor alırken (2021’deki 2,9 milyona kıyasla 2,4 milyon), genel parasal rakam 2021’den %30 daha yüksek. Banka havalesi veya ödeme dolandırıcılığı 2022’de 1,6 milyar dolara ulaştı.

Bunu global olarak genişlettiğinizde, Kablo‘nin kurucu ortağı Natasha Vernier, TechCrunch’a mali suçun 4 trilyon dolarlık bir sorun haline geldiğini söyledi. Ve bir Vernier, kurucu ortak Katie Savitz ve Cable ekibi 2021’den beri bunun üzerinde çalışıyor.

Vernier, bankaların ve fintech’lerin riski azaltmak için öncelikle yerinde kontrollere sahip olmaları gerektiğini açıkladı. Kontroller, Müşterini Tanı kontrollerini, yaptırımları, taramaları, işlemleri ve izlemeyi, satıcıların beğendiği tüm teklifleri içerebilir. birim21 Ve Alaşım Yapmak.

Vernier, yaklaşık on yıl önce, bankaların “yetersiz mali suç kontrollerine” sahip oldukları için düzenleyiciler tarafından para cezası alıyordu ve bu para cezalarının sayısı, izleme sağlayıcıları geldikçe düşerken, bazı bankalar hala “etkisiz kontrollere” sahip oldukları için para cezaları alıyor. . Bunun nedeni, düzenlemeye tabi finans kurumlarının karşılaması gereken ikinci bir gereklilik olmasıdır, bu da kontrollerinin gerçekten işe yarayıp yaramadığını bağımsız olarak test etmektir.

“Şimdiye kadar bu tamamen manuel olarak yapıldı” dedi. “Bankalar ve fintech’ler, bu kontrollerin çalışıp çalışmadığını görmek için hesapların küçük bir yüzdesini manuel olarak örnekliyor. Bunu otomatikleştirdik ve şu anda mevcut olan ilk ve tek otomatikleştirilmiş çözüm olduğumuza inanıyoruz.”

Kablolu mali suç otomatik güvencesi

Cable’ın mali suç riski değerlendirme panosu (İmaj kredisi: Kablo)

Bu, otomatik güvence ve risk değerlendirmesi sağlayan Cable’ın platformunu birçok mali suç satıcısını tamamlayıcı hale getiriyor. Bankaların ve fintech’lerin, daha önce olduğu gibi yalnızca bir kısmını değil, tüm hesaplarını gerçek zamanlı olarak izlemelerine, düzenlemelere uygun olup olmadıklarını ve başarısızlık kontrollerinin ihlallerle mücadele etmek için beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını öğrenmelerine olanak tanır.

Kablo ayrıca Hizmet Olarak Bankacılık kuruluşlarına birlikte çalıştıkları fintech ortakları hakkında gözetim sağlar – unutmayın, çoğu fintech’in bankacılık lisansı yoktur ve bu nedenle finansal hizmetler sunmak için bankalarla çalışır.

Geçen yıl gelirini beş kat artıran şirket, 2021’den bu yana bankacılık tarafında Axiom Bank, Quaint Oak Bank ve Griffin gibi müşterileri ve Tide ve Ramp gibi fintech ve kripto şirketlerini kendine çekti.

Vernier, “Fintech’ler, özünde lisanslarını ödünç almak için bankalarla çalışmak zorunda” dedi. “İşte burada gerçek bir ilgi görüyoruz ve OCC’nin (Office of the Comptroller of the Currency) şu anda özellikle odaklandığı alanlardan biri: lisanslarını fintech’lere ödünç veren bankalar. Bu fintech’lerdeki kontrollerin etkinliğini anlamaları gerekiyor ve ürünümüz bu kullanım durumu için mükemmel şekilde uygun.”

Bugün, Cable, Stage 2 Capital ve Jump Capital tarafından yönetilen ve mevcut yatırımcı CRV’nin katılımıyla 11 milyon $’lık A Serisini duyurdu. Yeni yatırım, şirkete toplam 16 milyon doların biraz üzerinde finansman sağlıyor.

Sermaye, şirketin ürün, mühendislik, veri ve pazara açılma ekiplerini işe almasına ve ayrıca ürün geliştirme sürecini hızlandırmasına olanak tanır. Vernier, şirketin iki yıllık yol haritasındaki ürün ve özelliklerin yalnızca %1’ini oluşturduğunu söyledi.

Bu arada Vernier, bankacılık sektörü ilerledikçe, tüketicilerin mali durumlarıyla başa çıkmaları için geleneksel bankalar yerine daha fazla yol eklemeye devam edeceğini söyledi. Ve bununla birlikte, daha iyi gözetim için düzenleyiciler tarafından daha fazla inceleme yapılacak, bu nedenle “Kablo için daha fazla para toplamak ve hızlandırmak için mükemmel bir zaman” dedi.

Vernier, “Düzenleyiciler etkinlik testiyle özellikle ilgileniyorlar, ancak aynı zamanda COVID ile şu anda bankacılık endüstrisindeki dalgalanma ve bir durgunluk içinde olsak da olmasak da mali suçlarda artış var” dedi. “Son birkaç yılda dünya çapında dolandırıcılık ve diğer mali suç türlerinde kesinlikle bir artış gördük. Ve ABD’de gerçek zamanlı ödemeler kullanıma sunuldukça, daha fazla mali suç göreceğiz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın