Yazar, LLM’lerinde halüsinasyonlu içeriği azaltmaya yardımcı olabilecek bir ürün sunuyor

Şirketler üretken yapay zekayı daha derinlemesine keşfettikçe, kafa karıştırıcı konulardan biri de halüsinasyon sorunudur; burada model cevabı bilmiyorsa, mantıklı olsun ya da olmasın, sadece bir tane uydurur. İle iş hayatında çalışmakbu sorunu hafifletmenin bir yolunu bulmak çok önemlidir.

Bugün, yazarÜretken yapay zeka yazma platformu olan Knowledge Graph, şirketlerin bir kuruluştaki tüm mevcut kaynak içeriği bir grafik veritabanında toplamasını sağlayan bir araç olan Knowledge Graph’ı herkese açık beta sürümünde duyurdu. Şirket CEO’su May Habib, Bilgi Grafiği’nin müşterinin kendi içeriğini kullanarak bir tür içerik doğrulayıcı işlevi görerek, oluşturulan içerikle karşılaştırarak kontrol edebileceğini söylüyor.

“Bir LLM ile ilgili harika olan şey, yapmaya çalıştığınız şey hakkında gerçek bilgiye sahipse, bu bilgiyi kullanmasıdır” dedi. “Knowledge Graph, veritabanları, bilgi tabanları, paylaşılan sürücüler, sohbetler gibi önemli bilgileri, müşterilerimizin oluşturduğu çok özel kullanım durumlarının hizmetinde LLM tarafından kullanılabilmesi için gömmelere kolayca alma yeteneği sağlar.”

Uygun olduğunda, Bilgi Grafiğindeki en alakalı içeriğe dayalı bir değiştirme ifadesi önerirken, doğruluğu kontrol edilmesi gereken içeriği otomatik olarak vurgulayacaktır. Ve Writer çalışmasını gösterecek, değiştirilen malzemenin geldiği içeriğin kaynağını gösterecek ve insan çalışana öneriyi kabul etme veya reddetme yeteneği verecektir.

Şirket, Bilgi Grafiği’ni “belirli bilgi parçalarının hızlı bir şekilde alınmasına olanak tanıyan, grafik biçiminde depolanan bilgilerin yapılandırılmış bir temsili” olarak tanımlıyor. Doğrudan şirketin içerik kaynaklarına bağlanabilir veya müşteriler içeriği Bilgi Grafiği arayüzüne sürükleyerek manuel olarak taşıyabilir.

Ayrı bir depodur, bu nedenle aslında grafiğe katkıda bulunan içerik sistemlerinin bir parçası değildir. Dahası, şirketler isterlerse Bilgi Grafiği’ni kendileri barındırabilir veya kendileri için Writer’ın yönetmesine izin verebilirler.

Bu hiçbir şekilde kusursuz değildir, çünkü hiçbir şey öyle değildir, ancak şirketlerin bilinen bir sorunun etkisini azaltmasına yardımcı olmaya yönelik bir adımdır. Habib, müşterilerin Bilgi Grafiği’ni ne sıklıkta güncelleyeceklerini seçebileceklerini, genellikle haftalık olduğunu, ancak müşterinin bunu bu şekilde yapılandırmak istemesi durumunda daha sık veya daha az sıklıkta olabileceğini söyledi. Güncellemeler arasında ne kadar uzun süre bulunursa, doğruluk kontrolüne dahil edilmeyen içerik o kadar fazladır.

Şirket ayrıca, isterseniz kendi LLM’nizi Writer platformuna getirebileceğinizi de duyurdu. Bu, Writer LLM’nin yerini alacaktır. Bazı büyük kuruluşlar, kuruluşlarının içindeki içerik üzerinde tam denetim sağlamak ve harici bir model kullanmak istemeyebilir. Bilgi Grafiği, harici olarak oluşturulan bu LLM’lere de bağlanabilir.

Hem harici bir LLM kullanma yeteneği hem de Bilgi Grafiği bugünden itibaren açık beta sürümünde mevcuttur. İki ürün bundan önce kapalı bir beta sürümündeydi. Writer 2020’de kuruldu ve bugüne kadar 26 milyon dolar topladı. Crunchbase başına.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın