Bu hafta Meta’da bir başka toplu işten çıkarma turu bekleniyor

Eski adı Facebook olan Meta’nın Çarşamba günü yeni bir toplu işten çıkarma turu yayınlaması bekleniyor. Vox’tan bir rapor “şirkette çalışan birkaç kaynaktan” alıntı yapıyor.

İşten çıkarmalar, Meta’da CEO Mark Zuckerberg’in “verimlilik yılı” olarak adlandırdığı daha geniş bir yeniden yapılanmanın parçası. Mart ayında Zuckerberg, şirketin keseceğini söyledi. 10.000 iş önümüzdeki aylarda, özellikle “düşük öncelikli projeler” ile ilgili olanlar. Bu, en üstte 11.000 iş Kasım ayında kesildi.rent a car 34

Bir kaynak Vox’a bu haftaki işten çıkarmaların 4.000 iş aralığında olabileceğini söyledi. TechCrunch haberi doğrulayamadı, ancak bu beklenmedik bir durum değil. Zuckerberg daha önce Nisan ayı kesintilerinin teknoloji departmanlarındaki rolleri etkileyeceğini, Mayıs ayında yapılması planlanan bir başka işten çıkarma turunun ise iş tarafını etkileyeceğini söylemişti.

Bazıları, Facebook uygulaması ve artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerine adanmış birim olan Reality Labs bünyesindeki birçok proje ve ekibin yakında baltayı göreceğini düşünüyor. Bununla birlikte, bir şirkete göre Meta, metaverse kumarını geleneksel oyunculara pazarlamaya çalıştığı için oyun geliştirme üzerinde çalışanlar şimdilik güvende olabilir. Business Insider’dan rapor.

Bu, her ikisi de meta evrenini sosyal etkileşimler, iş ve e-ticaret için bir yer olarak destekleyen Meta ve Zuckerberg için stratejik bir eksen olabilir. Meta, sosyal VR platformu Horizon Worlds’e milyarlar akıttı. Bununla birlikte, Horizon Worlds, sadece yaklaşık olarak, gerçekten başlamadı. 200.000 aylık aktif kullanıcı geçen yılın sonunda.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada