Bir yazılım şirketi SaaS büyüme hüznünü nasıl yeniyor?

rent a car 34

gitme günleri deli gibi büyüyen yazılım şirketlerinin şimdi kesin olarak arkamızda.

Veriler, halka açık yazılım şirketlerinin daha az yıllık yinelenen gelir kaynağı eklendi (ARR) 2023’ün ilk çeyreğinde bir yıl öncesine göre. Aslında bu ölçü daha da geriledi 2022’deki ortalama üç aylık sayıya kıyasla.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Dışarısı zor, ancak her şirket cansız sonuçlar bildirmiyor. 2021 yılının sonlarında halka arz edilen Samsara, son zamanlarda kanıtlanmış hızlı büyümenin hala mümkün olduğunu ve belki daha da etkileyici bir şekilde, bir risk sermayesi balonunun sonunda listelenseniz bile değeri korumanın mümkün olduğunu.

TechCrunch+, Samsara’nın CEO’su ve kurucu ortağı Sanjit Biswas ile şirketin performansı ve yavaşlamayı en azından kısmen durdurmasına yardımcı olan fiyatlandırma ve satış seçenekleri hakkında konuştu.

Samsara ve halka arz fiyatlandırması hakkında hızlı bir bilgi tazeleme ile başlayalım. Ardından, ilk çeyrek performansını inceleyeceğiz ve satış modelinin ona diğer birçok modern yazılım şirketinden daha dayanıklı bir gelir tabanı sağladığını inceleyeceğiz.

Samsara büyüme hikayesi

Geri dönüp 2021 dönemi haberlerini okumak eğlenceli çünkü çok çılgın bir zamandı. Hatta Samsara’nın halka arz fiyatlandırması sırasında şunu fark ettik: kimsenin dikkatini çekmiyor gibiydi:

Bu konuyu o gün için kapatmadan önce bir not daha: Decacorn halka arz için biraz sessiz bir gün gibi gelmiyor mu? Samsara, F Serisi ile girişim turlarını yükseltti! Yine de bu halka arz, radarın altında kayıyormuş gibi geliyor.

O zamanlar, NFT aldatmacasının odadaki tüm oksijeni tükettiğini veya o yıl o kadar çok halka arz olduğunu ve bunun eskisi kadar heyecan verici olmadığını varsaydık. Ah, sahip olmak ne güzel bir sorun!

Samsara’nın 2021 sonundaki halka arzı, onu sermaye toplamak ve çok az veya hiç mantıklı olmayan bir değerlemeyle halka açılmak için kurdu. Bunun 2021’de halka açılan bir dizi başka şirketin başına geldiğini gördük.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın