ChatGPT iPad’e geliyor, Siri ve Kısayollar için destek ekliyor

rent a car 34

Bir aydan az bir süre sonra App Store’da yayınlama, OpenAI’nin ChatGPT uygulaması ilk büyük güncellemesini alıyor. Bugün piyasaya sürülen yeni sürüm, AI sohbet robotu uygulamasına yerel iPad desteğinin yanı sıra ChatGPT’yi Siri ve Kısayollarla kullanma desteği getiriyor. Sürükle ve bırak özelliği de artık mevcut olup, kullanıcıların ChatGPT’den tek tek mesajları diğer uygulamalara sürüklemesine olanak tanır.

İkincisi, örneğin iPad’in bölünmüş ekran modunda yararlı olabilir, çünkü ChatGPT’den yanıtları bir pencerede isteyip ardından yanıtlarını diğerine sürükleyebilirsiniz.

iPad’de, ChatGPT artık tabletin arayüzü için optimize edilmiş tam ekran modunda çalışıyor. Sürükle ve bırak özelliğiyle birlikte bu değişiklik, büyük olasılıkla, birçok iPad kullanıcısının bugünün piyasaya sürülmesinden önce hala yaptığı gibi, sohbet robotunun web tarayıcısı sürümünü kullanmayı tercih edecek. Güncelleme ayrıca, App Store’un en üstüne çıkan ChatGPT uygulamasının kademeli olarak yeni indirilmesini sağlayabilir. yarım milyon kurulum ilk çıkışından itibaren bir haftadan az bir süre içinde.

O zamandan beri var ABD dışındaki diğer pazarlara açıldı., Arnavutluk, Hırvatistan, Fransa, Almanya, İrlanda, Jamaika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Nijerya, Güney Kore ve Birleşik Krallık dahil ve yakında bir Android sürümünün geleceğine söz verdi.

Bugünkü sürümle ilgi çeken bir başka yeni özellik de ChatGPT’nin Siri ve Kısayol desteğidir. Bu, iOS cihazınızın ses arabirimi olan OpenAI sohbet robotu için Siri’yi tamamen değiştirebileceğiniz anlamına gelmese de, Siri ile çalışan özel ChatGPT Kısayolları oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, favori bilgi istemlerinizi Kısayollara dönüştürebilir ve sorgu tamamlandıktan sonra yanıtın farklı bir uygulamaya kaydedilmesi gibi ek bir adım gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz. Artık sesli komutları kullanarak Siri’den ChatGPT’yi açmasını da isteyebilirsiniz.

iPhone muadili gibi, iPad kullanıcıları da ChatGPT’nin ayda 20 dolardan başlayan ücretli aboneliği ChatGPT Plus’a yükseltmeyi tercih edebilirler.

ChatGPT mobil uygulaması, lansmanından bu yana geçen haftalarda App Store’da kalıcı bir güce sahip olduğunu kanıtladı. Örneğin, ABD’de uygulama, App Store’un En İyi Ücretsiz listelerinde hâlâ 4. sırada yer alıyor ve 421.000 değerlendirme ve incelemede 4,8 yıldızlı bir derecelendirmeye sahip – herhangi bir uygulama için ulaşılması zor bir rakam. Üçüncü taraf uygulama zekası sağlayıcısından tahminler veri.ai uygulamanın şu anda iOS’ta dünya çapında 7,3 milyon yükleme gördüğünü ve ilk çıkışından bu yana ABD’de ilk beşten ayrılmadığını gösteriyor. Uygulama ayrıca şu anda dünya genelinde 31 ülkede 1 numara.

elma bu hafta App Store kurallarını güncelledi ChatGPT klonlarına yakından bakarak, başkalarını taklit eden uygulamalar göndermenin Geliştirici Davranış Kurallarını ihlal ettiğini ve Apple Geliştirici Programından çıkarılmayla sonuçlanabileceğini belirterek. App Store olmuştu ChatGPT taklitçileriyle dolup taşıyor resmi sürümün gelmesinden önce.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın