Resmi ChatGPT uygulaması artık 11 ülkede daha kullanılabilir

OpenAI duyurdu bir tweette resmi ChatGPT mobil uygulamasının artık daha fazla ülkede kullanılabileceği. OpenAI mobil uygulamasını ilk kez piyasaya sürdüğünde geçen haftauygulama yalnızca iOS’ta ve ABD’de mevcuttu Artık Avrupa, Güney Kore, Yeni Zelanda ve daha fazlasında yaşayan birçok kişi App Store’dan uygulamayı indirin.

ChatGPT uygulaması, reklam içermeyen ücretsiz bir uygulamadır. ChatGPT’ye zaten aşina olan kişiler, temelde sadece chatbot ile etkileşim kurmanın bir yolu olduğu için kendilerini evlerinde hissedecekler – ne daha fazlası ne daha azı.

ChatGPT’nin şu anda kullanılabildiği ülkelerin tam listesi: Arnavutluk, Hırvatistan, Fransa, Almanya, İrlanda, Jamaika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Nijerya, Güney Kore, Birleşik Krallık ve ABD Bir kez daha, uygulama yalnızca iOS’ta kullanılabilir şimdilik. orijinal haliyle duyuruOpenAI ayrıca bir Android uygulamasının “yakında çıkacağının” sözünü verdi.

Uygulamayı açtığınızda, ekranın altındaki bir metin kutusuna metin yazmaya başlayabilirsiniz. Tıpkı herhangi bir mesajlaşma uygulamasında mesaj göndermek gibi çalışır. Apple’ın yerleşik konuşma tanıma özelliğini kullanarak metni dikte edebilirken, OpenAI’nin açık kaynaklı konuşma tanıma sisteminden de yararlanabilirsiniz. Fısıltı Ses girişi için.

Gönder düğmesine bastıktan sonra OpenAI, isteğinizi işler ve yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir yanıt verir. Daha fazla bilgi ile takip edebilir veya farklı bir cevap isteyebilirsiniz. Uygulama, kod bloklarını destekler ve kullanıcılar yanıtları kopyalayıp yapıştırabilir.

Varsayılan olarak, ChatGPT sohbet geçmişinizi kaydeder ve bunu model eğitimi için kullanır. Bu özellik etkinleştirildiğinde, konuşmalarınızı masaüstünde de bulabileceksiniz. Sohbet geçmişini de devre dışı bırakmadan veri paylaşımını devre dışı bırakmanın bir yolu olmadığını belirtmekte fayda var.

ChatGPT Plus abonesiyseniz, GPT-4’ün özelliklerine mobil uygulama üzerinden erişebileceksiniz. Kullanıcılar ayrıca daha hızlı yanıt sürelerini de fark etmelidir. ChatGPT Plus’ın masaüstünde aylık 20 ABD doları maliyeti vardır ve yerel para biriminizde uygulama içi satın alma olarak da mevcuttur (Avrupa’da aylık 22,99 Euro, Birleşik Krallık’ta 19,99 sterlin vb.).

Birkaç Avrupa ülkesini kapsayan bu genişlemenin zamanlaması ilginç, çünkü OpenAI CEO’su Sam Altman bu hafta Avrupa devlet başkanlarıyla görüşecek. Fransız Emmanuel Macron, İspanyol Pedro Sánchez Ve İngiliz Rishi Sunak. Altman ifade verdi eleştiriler acele AI düzenleme politikasına doğru. Ve şimdi, ChatGPT’ye Avrupa’da çok daha erişilebilir olacak, çünkü insanlar “uygulamayı indirmeniz yeterli” diyebilecek.

Görsel Kaynakları: OpenAI (App Store ekran görüntüsü)


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın