Bakan Bilgin’den EYT açıklaması

Bakan Bilgin’den EYT açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı ondan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Bakan Bilgin, şunları kaydetti:

“Kamudaki sözleşmeli personelle alakalı çalışmamızı sona erdirmek üzereyiz. Meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya o, bitirmek üzereyiz. Bir iki mevzu daha var EYT sonrasında bu sebeple onun teknik emek harcaması birazcık daha vakit alacak. Tek bir formül üzerinde duruyoruz fakat henüz sonuçlandırmadık.

EYT Aralık ayı şeklinde gündeme gelir. Sözleşmeli personel ve geçici işçiler bir an ilkin çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, gelecek günlerde sizlerle de paylaşırız. Sonra maden işçileri sonrasında da kadroya geçmemiş taşeron işçiler var, o tarihte 90 bin civarında taşeron işçi vardı, önceliğimiz onlar. Taşeron işçilerle alakalı bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili emek verme bittikten sonrasında onu ele alacağız.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın