GTA 6 beklenenden erken çıkabilirRockstar Games’in GTA 5 geliştiricilerine çalışmaları için teşekkür mesajı göndermesinin ardından GTA 6’nın beklenenden daha erken yayınlanabileceğine dair bazı ipuçları ortaya çıktı.

Rockstar Games bu yılın ilk günlerinde Grand Theft Auto 6 için hazırlıkların başladığını açıklamış, ancak teferruat paylaşmamıştı. Oyun ile alakalı çeşitli söylentiler ise bir süredir etrafta dolaşıyor. Bunlardan birisi de oyunun yeniden Vice City’de geçebileceği olsa da, henüz resmi bir teferruat paylaşılmış değil.

Rockstar’ın web sitesine eylül ayıyla beraber yeni bir sayfa eklendi. Bu sayfada senelerdir GTA 5 ve GTA Online için çalışan çok sayıda geliştiriciye teşekkür ediliyor. Sayfadaki mesajda şu ifadeler yer ediniyor: “Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online küresel ekibimizin uzun yıllardır sergilediği ortak emek harcamayı temsil ediyor. 2013’ten günümüze kadar bu oyunlara katkı veren herkese teşekkür ediyoruz.”

Sayfada nerede ise 6 bine yakın geliştiricinin, tasarımcının ve programcının ismini görmek olası oluyor. Bu teşekkür sayfası, bazıları tarafından GTA 5 için “sonun başlangıcı” olarak değerlendiriliyor. GTA 5 defterinin kapanmasının da GTA 6 sürecinin başlangıcının sinyali olduğu söyleniyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın