29 yıllık bir çalışmanın ardından Vice iflas başvurusunda bulundu

Vice’a değer verildi 5,7 milyar dolar sadece altı yıl önce, potansiyel bir halka arz peşinde. Şimdi, trend belirleyen medya şirketi Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Şirketin borç verenleri – Fortress Investment Group, Soros Fund Management ve Monroe Capital – şirketi 225 milyon dolara satın almayı kabul etti. Bu, şirketin 2017 değerlendirmesinin yalnızca yaklaşık %4’ü.

VICE’ın eş CEO’ları Bruce Dixon ve Hozefa Lokhandwala, “Bu hızlandırılmış mahkeme denetimli satış süreci, şirketi güçlendirecek ve VICE’ı uzun vadeli büyüme için konumlandıracak” dedi. basın bülteni. “Yeni mülkiyete, basitleştirilmiş bir sermaye yapısına ve işimize yük olan eski yükümlülükler olmadan faaliyet gösterme kabiliyetine sahip olacağız.”

Vice için olayların bu talihsiz dönüşü, yalnızca dijital medya endüstrisi üzerindeki fırtına bulutunu kararttı. Yalnızca geçen ay, Pulitzer Ödüllü BuzzFeed News, işten çıkarmalar Bu, şirketin %15’ini etkiledi. MTV News ayrıca ana şirketi Paramount’ta çalışanların %25’ini etkileyen kesintilerin bir parçası olarak kapatıldı. Vice’ın kendisine gelince, şirket kısa bir süre önce “Vice News Tonight” adlı TV programının yanı sıra Vice World News, Vice Audio ve Waypoint gibi dikey programları iptal etti.

Vice’ın mali sorunları, yine de, medya işinin genelinin saf bir yansıması değil. Kötü yönetim seçeneklerinin bir kombinasyonu “pivot-to-video” döneminin yanı sıra şirketin genel “erkekler kulübü” çalışma ortamı, Vice’ın düşüşü için mükemmel bir fırtına yarattı. Şirket ciddi yaptı yönetimsel hatalar kültürünü geliştirdiği iddia edilmektedir. cinsel taciz. Bu iddialar kamuoyuna açıklandığında, kurucu ve CEO Shane Smith istifa etti, ancak başkan Andrew Creighton’ın bir cinsel taciz iddiasını çözmesi için bir çalışana ödeme yaptığı söylendiğini bilmediğini iddia etti; Smith’in halefi Nancy Dubuc istifa etti aniden bu Şubat ayında şirketin finansal kargaşasının ortasında. Bu arada, 2008’de şirketten ayrılan kurucu ortak yardımcısı Gavin McInnes, aşırı sağcı bir grup olan Proud Boys’u kurmaya devam etti.

Vice’ın finansal raporlamasına göre, şirketin yaklaşık 834 milyon dolar borç içinde. Şirketin birkaç ay süreceğine inandığı satış sürecinde Vice, operasyonlarına devam etmek için borç verenlerinden 20 milyon dolardan fazla finansmana erişebilecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın