Avrupa, Broadcom’un 61 milyar dolarlık VMware satın almasına yeşil ışık yaktı

rent a car 34

Avrupa Komisyonu (AK) resmi olarak onaylı Broadcom’un Sanallaştırma yazılımı devi VMware için 61 milyar dolarlık teklifBroadcom’un erişim ve birlikte çalışabilirlik ile ilgili devam eden belirli taahhütleri yerine getirdiği uyarısıyla.

Tüm zamanların en büyük teknoloji satın almaları arasında yer alan milyar dolarlık anlaşma, geçen yıl Mayıs ayında açıklandığında her zaman düzenleyici incelemeyi çekecekti. Avrupa derinlemesine bir plan için planlarını açıkladı geçen yılın sonlarına doğru soruşturma rekabet endişeleri üzerine, ardından Mart ayında Birleşik Krallık. Bu arada Federal Ticaret Komisyonu (FTC) da şu anda anlaşmayı araştırıyor.

Avrupa’nın anlaşmayı onaylaması, başka bir yerde olacakların habercisi olabilir, ancak bu, son zamanlarda yapılan diğer düzenleyici soruşturmalarda gördüğümüz gibi kesin olmaktan çok uzak. Belki de en dikkate değer Microsoft’un milyar dolarlık Activision’ı. İngiltere’de engellendi, Avrupa’da onaylandıve aşağı yukarı ABD’de onay verildikten sonra dün yargıç karar verdi FTC anlaşmayı engelleyemedi.

Broadcom’un VMware’e olan ilgisi, kurumsal altyapı yazılımı mücadelesini daha derine genişleterek donanımın ötesinde çeşitlendirme çabasından kaynaklanmaktadır. Görünüşe göre Avrupa Komisyonu’nun temel endişesi, fiber kanal ana veri yolu bağdaştırıcıları, depolama bağdaştırıcıları ve ağ arabirim kartları (Broadcom’un sağladığı) gibi donanımlarla çalışan sanallaştırma yazılımı sağlayan VMware’i satın almanın donanım pazarlarındaki rekabeti kısıtlayabilmesiydi. şu anda içinde faaliyet göstermektedir.

Basitçe ifade etmek gerekirse, Avrupa Komisyonu’nun endişesi, Broadcom’un VMware’in yazılımı ile Broadcom’un donanım rakipleri arasındaki birlikte çalışabilirliği kısıtlayabileceği veya “geri çekebileceği”ydi. Marvell’i içerir Broadcom’a benzer fiber kanal ana veri yolu adaptörleri geliştiren.

Bu nedenle, Avrupa Komisyonu bunu satın almayı onaylamanın koşullarından biri haline getirdi — Broadcom, API’ler, malzemeler, araçlar ve rakip donanım şirketlerinin (örn. Marvell) VMware’in sanallaştırma yazılımından Broadcom ile aynı terimler.

Taahhüt önümüzdeki on yıl için geçerlidir ve taahhüdü izlemek üzere atanan “bağımsız bir mütevelli” ile Avrupa Komisyonu’nun doğrudan denetimi altındadır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın