İngiltere, Broadcom’un 69 milyar dolarlık VMware satın alımını geçici olarak onayladı

rent a car 34

İngiltere’nin rekabet otoritesi, Broadcom’a yeşil ışık yakmayı planladığını söyledi. Sanallaştırma yazılımı devi VMware için 69 milyar dolarlık teklif.

Haber, Avrupa Komisyonu’ndan (AK) tam bir hafta sonra geliyor. anlaşmayı onayladıFederal Ticaret Komisyonu (FTC) ile ABD’yi Broadcom için kalan son engel olarak hemen hemen geride bırakan şu anda anlaşmayı araştırıyor.

Broadcom’un ilk kez geçen Mayıs ayında duyurulan VMware’i satın almaya olan ilgisi, donanımın ötesine geçme ve kurumsal altyapı yazılımlarına yayılma planlarının bir parçasını temsil ediyor. Şimdiye kadarki ana endişe, Broadcom’un VMware’in Marvell gibi Broadcom donanım rakiplerine verdiği desteği kısıtlayabilmesi veya azaltabilmesiydi. Böylece AK geçen hafta, Broadcom’un VMware ve Broadcom’un rakipleri arasında garantili erişim ve birlikte çalışabilirlik sağlaması koşuluyla anlaşmayı onayladı.

Benzer şekilde, Birleşik Krallık’ın Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA) artık Broadcom ve VMware’in rakiplere erişimi kısıtlamanın mali yararının “iş kaybı açısından potansiyel mali maliyetten daha ağır basmayacağını” tespit etti.

gözetim yok

Bununla birlikte, Broadcom’un önümüzdeki 10 yıl boyunca atanmış bir mütevellinin doğrudan denetimi altında destek ve birlikte çalışabilirlik önlemleri taahhüt etmesi gerektiğini şart koşan AK’nin aksine, Birleşik Krallık böyle bir gözetim uygulamayacak gibi görünüyor.

Panelin başkanı Richard Feasey, “Genellikle Broadcom ve VMware ürünlerini kullanan bilgisayar sunucuları, ofiste veya evde çalışmamızı veya TV programlarına erişmemizi veya bankacılık hizmetlerini kullanmamızı sağlamada kritik bir rol oynuyor” dedi. soruşturma dedi. “Bu nedenle, Birleşik Krallık işletmelerinin sunucu bileşenleri tedarikinde rekabet ve yenilikçilikten yararlanmaya devam etmesini sağlamak için bu anlaşmayı araştırmamız önemlidir. Geniş bir kanıt yelpazesini dikkatlice inceledikten sonra, bu anlaşmanın rekabete zarar vermeyeceğini geçici olarak bulduk.”

61 milyar dolar özsermaye ve 8 milyar dolar borçtan oluşan büyük dolarlık anlaşma, tüm zamanların en büyük teknoloji satın almalarından biri olmaya hazırlanıyor. Ancak, her zaman düzenleyici incelemeyi çekecek, Avrupa ilk olarak derinlemesine bir inceleme için planlarını ortaya koyuyor. Aralık ayında soruşturma ile Birleşik Krallık dört ay sonra davayı takip ediyor.

Şimdi, diğer ilgili tarafların son dakika itirazlarını saymazsak, anlaşma çizgiyi aşmaya bir adım daha yaklaştı. Yanıtlar için son tarih 9 Ağustos’tur ve nihai raporun 12 Eylül’e kadar çıkması beklenmektedir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın