Test otomasyon platformu Tricentis, Waldo’yu satın aldı

rent a car 34

TricentisYıllar boyunca epeyce test hizmeti ve startup satın almış bir test otomasyon platformu olan . valdomobil geliştirme ekipleri için otomatik bir test aracı.

Waldo’yu kapattım birçok zamanlar son birkaç yıldır. Şirket, First Round Capital (Josh Kopelman ile birlikte) liderliğindeki bir tohum turunu ve Insight Partners liderliğindeki 15 milyon dolarlık bir A Serisi turunu yükseltti — Tricentis de aynı zamanda Insight Partners tarafından desteklenmektedir. Diğer yatırımcılar arasında Matrix Partners ve birkaç melek yatırımcı yer alır.

Waldo satın alımının şartları açıklanmadı. Waldo’nun kodsuz mobil test ürünü, Tricentis’in aşağıdakiler gibi diğer mobil test tekliflerine katılacak: Testim Mobil Ve Tosca Mobil.

Waldo, uygulamanızın yürütülebilir dosyasını (.ipa veya .apk dosyaları) yüklemenize ve tarayıcı pencerenizde çalıştırmanıza olanak tanır. Oradan, kayıt akışı veya işlem akışı gibi bazı genel etkileşimleri kaydedebilirsiniz.

Bundan sonra, mobil uygulamanızın yeni bir derlemesini her gönderdiğinizde, Waldo aynı testleri farklı ekran boyutlarına, dillere ve işletim sistemi sürümlerine sahip birkaç cihazda çalıştırır. Sürekli tümleştirme (CI) işlem hattınızla bütünleşir.

Waldo, metin farklı olsa veya ekran çözünürlüğü farklılıklarından dolayı ekrandaki konumu değişse bile düğmeleri tanımlayabilmelidir. Bir şeyler ters giderse, geliştiriciler bir bildirim alır ve testin tekrarını görebilir.

Tricentis başkanı ve CEO’su Kevin Thompson yaptığı açıklamada, “Mobil uygulamaların sayısı ve karmaşıklığı, hiçbir yavaşlama belirtisi olmadan artmaya devam ediyor” dedi. “Waldo’nun bilgi derinliği ve teknoloji perspektifinden getirdikleri ile Tricentis’in kapsamlı test otomasyon uzmanlığımızda sunduklarının birleşiminin, işletmelerin ihtiyaç duyduğu hız ve ölçekte daha yüksek kaliteli mobil uygulamalar sunmamıza olanak sağlayacağına inanıyoruz. ”

Özellikle, Waldo’nun iOS simülatörü ve Android öykünücüsü, ölçeklenebilir bir test ortamına güç sağlayabilir. Waldo’nun ürününü Tricentis’in müşteri tabanı ve erişimiyle birleştirmek mantıklı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın