Akamai, bulut bilgi işlem ayak izini yeni konumlar ve hizmetlerle genişletiyor

Linode’u Edinmek Akamai’nin daha geniş bulut bilgi işlem hedeflerini hızlandırmasına izin verdi. Bugün şirket bu yönde bir adım daha atıyor. Bulut bilişim hizmetlerinin beş yeni lokasyona genişletildiğini duyuruyor: şu anda canlı yayına geçecek olan Paris, Washington, DC ve Chicago ve bu çeyreğin sonlarında açılacak olan Seattle ve Chennai.

Akamai ayrıca ticari iş yükleri için yeni kullanıma sunulan bu sitelerde yayınlanacak olan bir dizi yeni premium bulut sunucusu başlatıyor. Akamai’nin nesne depolama hizmetinin kullanıcıları artık iki kat daha fazla veri depolayabilir: kova başına bir petabayta kadar ve bir milyar nesneye kadar. Ayrıca, yerel trafik yükü dengeleme için Linode’un yük dengeleyicisinin işlevselliği ile Akama’nın küresel trafik yöneticisi ve uygulama yük dengeleyicisi arasında köprü kuran yeni bir küresel yük dengeleyici de var.

Akamai Bulut Teknolojisi Grubu’nun operasyondan sorumlu başkanı ve genel müdürü Adam Karon, “Dağıtılmış iş yükleri, dağıtılmış altyapı gerektirir” dedi. “Eski, merkezi bulut mimarisi, uygulamaları ve verileri müşteriye daha yakın hale getirmeyi giderek daha fazla gerektiren daha iyi kullanıcı deneyimleri sunmaya çalışan geliştiricilerin ve şirketlerin talepleri için tasarlanmamıştı.”

Geçen ay Toronto’daki Collision konferansında Akamai CEO’su Tom Leighton ile konuştuğumda, şirketin Linode’u “kritik görev uygulamaları için büyük kuruluşlar tarafından kullanılabilir” olacak şekilde yükseltmek için büyük yatırımlar yaptığını belirtti. Şirketin bugün piyasaya sürdüğü nesne depolama yükseltmelerinden özellikle bahsetti. Şirketin medya müşterilerinin çoğunu bulut bilgi işlem hizmetine çekmesine olanak tanıyacağını umuyor.

rent a car 34

Ayrıca Akamai’nin burada bir avantajı olduğuna inanıyor çünkü mevcut geniş altyapısı, diğer büyük bulut bilgi işlem hizmetleri tarafından sunulanlardan daha düşük bant genişliği oranları sunmasına izin veriyor.

“SenYakın zamanda, biz giden ile yapmak Linode eşit Daha geliştirici dostu Ve kolay ile kullanmak gibi Biz dağıtmak yazılım içinde the mevcut Akamai platform Bu yüzden O Biz olabilmek teklif Sen konteynerler içinde yüzlerce ile ilgili yerler mesela” dedi.

Leighton, Akamai’nin üçüncü çeyrekte bulut bilgi işlem hizmetleri için bir düzine kadar konum daha getireceğini belirtti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın