Austin Russell, 2021’de kendi kendini yetiştirmiş en genç milyarder oldu; şimdi Forbes’un sahibi

Austin Russell oldukça koşuyor.

Öncelikle sürücüsüz otomobiller için vizyon tabanlı lidar ve makine algılama teknolojileri geliştiren Luminar Technologies’in 28 yaşındaki kurucusu ve CEO’su, bugün erken saatlerde Wall Street Journal’a Forbes Global Media Holdings’in %82 ​​hissesini satın aldığını söyledi. şirkete yaklaşık 800 milyon dolar değerinde bir anlaşmada.

WSJ’ye göre, Russell’ın hissesi, şirketin %95’ini 2014 yılında Hong Kong merkezli yatırımcı grubu Integrated Whale Media’ya satan, aynı adı taşıyan aileye ait şirketin kalan kısmını içeriyor. Forbes, piyasanın kötüye gitmesi ve yatırımcıların SPAC’lere olan iştahını kaybetmesinin ardından geçen Haziran ayında özel amaçlı bir satın alma şirketiyle olan birleşmesini iptal etmek zorunda kaldı.

Luminar’ın kendisi daha iyi zamanlamaya sahipti; aracılığıyla halka açıldı SPAC birleşmesi 2021’de perakende yatırımcılar, mobilite teknolojisi şirketlerinde hâlâ hisse talep ederken. Forbes, halka açık bir şirket olma planlarından vazgeçtiğinde, neredeyse her hareketlilik SPAC’ı iptal edilmişti. aşağıda ticaret onun teklif fiyatı.

Luminar, daha geniş gerilemeden muaf değil. Wall Street’i vurduğunda 3,4 milyar dolar değerinde olan piyasa değeri, şimdi kabaca 2 milyar dolar.

Bireysel yatırımcılar bu performanstan çok memnun olmasa da, Russell geçen yıl Silicon Valley Business Journal’a, Luminar’ın süreç boyunca elde ettiği sermaye ve özel piyasa yatırımcılarının ani hareketler yapmaya başladığı gerçeği göz önüne alındığında, SPAC manevrasından pişmanlık duymadığını söyledi. geçen yıl çek defterlerini kapattılar.

Luminar’daki yatırımcılar, Forbes’in 2021’de kendisi tarafından tanımlanan CEO’su ile ilgili de bulabilirler. dünyanın en genç kendi kendini yetiştirmiş milyarderihem birden fazla şirketi aynı anda yönetmek (Elon Musk, Jack Dorsey) hem de bir medya şirketinde milyarder olmak (Jeff Bezos) moda haline gelmiş olsa da, yakında dikkatinin bir kısmını başka yerlere yöneltebilir. , Laurene Powell Jobs, Patrick Soon-Shiong, Marc Benioff).

Luminar sadece üç gün önce bildirildi biraz beklenenden daha geniş kayıplar.

Bazıları, geleneksel bir medya şirketini satın almanın hikmetini de sorgulayabilir; birçoğu, reklam bütçelerinin reklamverenlerin hızlanan geri çekilmesiyle sert bir şekilde darbe aldığı medya için parçalanan bir ortamda alakalı kalmak için mücadele ederken.

Ayrıca Russell, ünlü yatırımcı Peter Thiel’den aldığı 100.000 $’lık hibenin yardımıyla şirketi kurmak için Stanford’dan ayrıldığı 2012’den beri Luminar’a odaklanıyor. (2011’de kurulan Thiel Bursu programı, fikirleri üzerinde “” yerine iki yıl harcamak isteyen öğrencilere 100.000 $ vermeye devam ediyor.)bir sınıfta oturmak”)

Çalışmasının meyvelerini almış olmasına rağmen – 2021’de Los Angeles’ta 83 milyon dolarlık bir arazi satın aldı ve o zamandan beri hit program “Succession”da yer aldı. Park, Florida, Luminar’ın Orlando genel merkezinin yakınında — tüm kariyerini Luminar’a odaklanarak geçirdikten sonra, dışarıdan bir uyarım arıyor olabilirdi.

Y Birleştirici Paul Graham olarak önceden söylenmiş, özellikle genç olan kuruculara fon sağlamaktan hoşlanmadığını ifade ederek, bazen olabilecek en kötü şey başarılı olmanızdır. “[I]Başarılı bir girişim başlatırsanız, hayatınızın boş ve fanteziden uzak günleri sona erer. O şirket için çalışıyorsun.”

TechCrunch, biraz önce Russell’a ulaştı; yakında sizin için bu hamle hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı umuyoruz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın