Apple’a gore eski ve yeni AirPods Pro kulaklık uçları birbiriyle uyumlu değil

Apple’a gore eski ve yeni AirPods Pro kulaklık uçları birbiriyle uyumlu değilApple, birinci nesil AirPods Pro’nun silikon uçlarının ikinci nesil kulaklıklara uymadığını ve bunların birbirleriyle kullanılmamasını söylüyor. MacRumors‘ın haberine gore, şirket AirPods Pro kulaklık uçları yardımcı sayfasını yeni bir bölümle güncelledi. Türkçe sürüme bu değişim ise henüz yansıtılmadı.

Güncellenen sayfada şirket, “kulak uçları, en yüksek kalitede ses deneyimi taktim etmek için AirPods Pro nesli için hususi olarak tasarlanmıştır” ifadesine yer veriyor. “Sonuç olarak, AirPods Pro’nuzla birlikte gelen kulak uçlarını kullanın. AirPods Pro (1. Nesil) kulak uçları, AirPods Pro (2. Nesil) kulak uçlarından belirgin biçimde daha yoğun bir ağa sahiptir,” diyor Apple’ın destek sitesinde.

Daha gevşek bir ağ deseni ses kalitesinde gerçekten bir ayrım yaratabilir mi? Belki bir laboratuvar test ekipmanı, kulaklık uçları arasındaki bazı farklılıkları ortaya çıkarabilir, sadece ses kalitesi açısından oldukca büyük ayrım yaratmayacağı şimdiye kadar kulaklıkları inceleyenler tarafınca dile getiriliyor.

Apple’ın kulaklık ucunun ağını tekrar tasarlaması, yerleşik mikrofonları kullanarak AirPods Pro’nun uyumunu, geçirmezliğini ve ses performansını sürekli olarak çözümleme eden ve her vakit aleni bir özellik olan Adaptive EQ’nun yararına olabilir. Uyarlanabilir ekolayzır, ses çıkışını ve gürültü gidermeyi reel zamanlı olarak optimize ediyor. Her AirPods Pro modeli için Adaptive EQ’nun varsayılan kulaklık ucu ağ yoğunluğunu bekleyecek halde ayarlanmış olması mümkündür.

Her kesinlikle, Apple’ın yeni AirPods Pro için doğru kulak uçlarını kullanmaya teşvik etmesine karşın, eski AirPods Pro kulaklıklarınızdan kalan yedek bir kulaklık ucunu yeni kulaklıklarla kulanmanız fazla bir değişim getirmeyebilir. Bunların uyumu mevzusunda herhangi bir sıkıntının bulunmadığına belirtmeden geçmeyelim.

AirPods Pro 2 özellikleri

Yeni H2 çipten güç alan AirPods Pro, Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod özelliklerinde sağlanan büyük gelişmelerle çığır açıcı bir ses performansı sunarken eskisinden daha da etkisinde bırakan, benzersiz bir Uzamsal Ses deneyimi yaşatıyor. Müşteriler şimdi Dokunmatik denetimle ortam oynatma ve direkt alt uçtan ses düzeyini ayarlama hususi durumunun yanı sıra daha uzun pil ömründen, yepyeni bir şarj kutusundan ve kulağa daha iyi ahenk sağlaması için fazladan bir kulaklık ucu boyutundan da yararlanabiliyor. 2. Nesil AirPods Pro’nun fiyatı 5399 TL olarak belirlendi.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın