Fettah Can memleketi Bursa’da sahne aldı

Fettah Can memleketi Bursa’da sahne aldıBursalı sanatçı Fettah Can, Bursa’da bir mekanda sahne alarak dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Geçmişten günümüze sevilen şarkılarını seslendiren Can, sık sık kendisini dinlemeye gelen Bursalılar ile sohbet etti. Konserine ‘Sen En Çok Aşksın’ şarkısı ile dinleyicileri selamlayan Can, ‘Memleketimde olmaktan ötürü fazlaca mutluyum. Harika bir akşam geçireceğiz. Bu akşam sizin sevdiğiniz, benim de sizin sevdiğinizi bildiğim şarkıları söyleyeceğiz. Sadece kendi yazdığımız şarkılar değil, dinlediğimde keşke bende yazsaydım söylediğim şarkıları da seslendireceğiz. Keyifli seyirler.’ diyerek ‘Işıklı Yol’ şarkısını seslendirdi.

Şarkı aralarında dinleyicilere şarkıların hikayelerinden bahseden Fettah Can, ‘Siyah İnci’ şarkısının öyküsünü anlattı. Can; ‘Şarkıyı ilk çıkarttığım vakit pek alaka görmemişti. Daha ondan sonra Youtube’da paylaştım. Kendi kendine parladı şarkı fakat ben biliyorum ki hikayemin başladığı yer Bursa’dır. Bu şarkının patlamasının sebebi de Bursa’dır. Yıllar sonra aranjörümüz bununla birlikte şefimiz yeni bir aranjman yaptı, onu çıkarttık. Siz hangi şarkı olduğunu belki biliyorsunuzdur.’ diyerek seslendirdi.
Fettah Can; ‘Müzik tarihinde yazılan en iyi şarkılardan biridir. Alper Narman, Sezen Aksu ve bana ilişkin bir şarkıdır. Kendimi yahut şarkıyı kayırmıyorum ama gerçekten oldukça iyi bir şarkıdır.’ diyerek ‘Duvar’ şarkısını seslendirdi.

Fettah Can, dillere pelesenk olan ‘Özledim’ şarkısını ise şöyle anlattı; ‘Bizim ruhumuzun en derinliklerine kadar işlemiş bir şarkı. Sadece bizim ülkemizde değil birkaç ülkede var bu vaziyet. Yazmaya başladığımda da şöyle bir şey söylemiştim ‘Burada yandık’, harbiden de yandık.’ diyerek ‘Özledim’ şarkısını seslendirdi.
Yaklaşık 2 buçuk saat sahnede kalan Bursalı sanatçı Fettah Can, hemşehrilerine unutulmaz bir gece yaşattı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın