Fettah Can memleketi Bursa’da sahne aldı

Fettah Can memleketi Bursa’da sahne aldıBursalı sanatçı Fettah Can, Bursa’da bir mekanda sahne alarak dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Geçmişten günümüze sevilen şarkılarını seslendiren Can, sık sık kendisini dinlemeye gelen Bursalılar ile söyleşi etti. Konserine ‘Sen En Çok Aşksın’ şarkısı ile dinleyicileri selamlayan Can, ‘Memleketimde olmaktan ötürü oldukça mutluyum. Harika bir akşam geçireceğiz. Bu akşam sizin sevdiğiniz, benim de sizin sevdiğinizi bildiğim şarkıları söyleyeceğiz. Sadece kendi yazdığımız şarkılar değil, dinlediğimde keşke bende yazsaydım söylediğim şarkıları da seslendireceğiz. Iyi seyirler keyifli saatler.’ diyerek ‘Işıklı Yol’ şarkısını seslendirdi.

Şarkı aralarında dinleyicilere şarkıların hikayelerinden bahseden Fettah Can, ‘Siyah İnci’ şarkısının öyküsünü söyledi. Can; ‘Şarkıyı ilk çıkarttığım zaman pek ilgi görmemişti. Daha sonrasında Youtube’da paylaştım. Kendi kendine parladı şarkı ama ben biliyorum ki hikayemin başladığı yer Bursa’dır. Bu şarkının patlamasının nedeni de Bursa’dır. Yıllar sonrasında aranjörümüz bununla birlikte şefimiz yeni bir aranjman yaptı, onu çıkarttık. Siz hangi şarkı olduğunu bir ihtimal biliyorsunuzdur.’ diyerek seslendirdi.
Fettah Can; ‘Müzik tarihinde yazılan en iyi şarkılardan biridir. Alper Narman, Sezen Aksu ve bana ilişik bir şarkıdır. Kendimi yahut şarkıyı kayırmıyorum fakat gerçekten oldukça iyi bir şarkıdır.’ diyerek ‘Duvar’ şarkısını seslendirdi.

Fettah Can, dillere pelesenk olan ‘Özledim’ şarkısını ise şöyle söyledi; ‘Bizim ruhumuzun en derinliklerine kadar işlemiş bir şarkı. Sadece Türkiye’de değil birkaç ülkede var bu vaziyet. Yazmaya başladığımda da şu şekilde bir şey söylemiştim ‘Burada yandık’, harbiden de yandık.’ diyerek ‘Özledim’ şarkısını seslendirdi.
Yaklaşık 2 buçuk saat sahnede kalan Bursalı sanatçı Fettah Can, hemşehrilerine unutulmaz bir gece yaşattı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın