Apple’a gore eski ve yeni AirPods Pro kulaklık uçları birbiriyle uyumlu değil

Apple’a gore eski ve yeni AirPods Pro kulaklık uçları birbiriyle uyumlu değilApple, birinci nesil AirPods Pro’nun silikon uçlarının ikinci nesil kulaklıklara uymadığını ve bunların birbirleriyle kullanılmamasını söylüyor. MacRumors‘ın haberine göre, firma AirPods Pro kulaklık uçları destek sayfasını yeni bir bölümle güncelledi. Türkçe sürüme bu değişim ise hemen hemen yansıtılmadı.

Güncellenen sayfada şirket, “kulak uçları, en yüksek kalitede ses deneyimi taktim etmek için AirPods Pro nesli için hususi olarak tasarlanmıştır” ifadesine yer veriyor. “Sonuç olarak, AirPods Pro’nuzla beraber gelen kulak uçlarını kullanın. AirPods Pro (1. Nesil) kulak uçları, AirPods Pro (2. Nesil) kulak uçlarından belirgin şekilde daha yoğun bir ağa sahiptir,” diyor Apple’ın yardımcı sitesinde.

Daha gevşek bir ağ deseni ses kalitesinde gerçekten bir ayrım yaratabilir mi? Belki bir laboratuvar kontrol ekipmanı, kulaklık uçları arasındaki birtakım farklılıkları ortaya çıkarabilir, sadece ses kalitesi açısından oldukca büyük fark yaratmayacağı şimdiye kadar kulaklıkları inceleyenler tarafınca dile getiriliyor.

Apple’ın kulaklık ucunun ağını yine tasarlaması, yerleşik mikrofonları kullanarak AirPods Pro’nun uyumunu, geçirmezliğini ve ses performansını devamlı olarak analiz eden ve her zaman açık bir özellik olan Adaptive EQ’nun yararına olabilir. Uyarlanabilir ekolayzır, ses çıkışını ve gürültü gidermeyi reel zamanlı olarak optimize ediyor. Her AirPods Pro modeli için Adaptive EQ’nun varsayılan kulaklık ucu ağ yoğunluğunu bekleyecek şekilde ayarlanmış olması mümkündür.

Her ne olursa olsun, Apple’ın yeni AirPods Pro için doğru kulak uçlarını kullanmaya teşvik etmesine karşın, eski AirPods Pro kulaklıklarınızdan kalan yedek bir kulaklık ucunu yeni kulaklıklarla kulanmanız fazla bir değişiklik getirmeyebilir. Bunların uyumu mevzusunda herhangi bir sıkıntının bulunmadığına belirtmeden geçmeyelim.

AirPods Pro 2 özellikleri

Yeni H2 çipten güç alan AirPods Pro, Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod özelliklerinde sağlanan büyük gelişmelerle çığır açıcı bir ses performansı sunarken eskisinden daha da etkileyici, benzersiz bir Uzamsal Ses deneyimi yaşatıyor. Müşteriler şimdi Dokunmatik denetimle ortam oynatma ve doğrudan alt uçtan ses düzeyini ayarlama hususi durumunun yanı sıra daha uzun pil ömründen, yepyeni bir şarj kutusundan ve kulağa daha iyi uyum sağlaması için ekstra bir kulaklık ucu boyutundan da yararlanabiliyor. 2. Nesil AirPods Pro’nun fiyatı 5399 TL olarak belirlendi.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın