Apple yeni iPad Pro ve MacBook Pro’yu etkinlik olmadan tanıtabilirApple’ın ekim ayında yeni iPad ve MacBook modellerini tanıtmak için bir etkinlik gerçekleştirmesi bekleniyordu. Ancak tecrübeli gazeteci Mark Gurman’a göre, şirket yeni ürünlerinin duyurusu için bir faaliyet düzenlemeyecek. Ürünlerin tanıtımı basın bültenleri aracılığıyla yapılacak.

Cupertino merkezli şirket, bundan birkaç sene ilkin bir hafta boyunca hemen hemen her gün yeni bir ürün duyurusu yapmıştı. Etkinlik düzenlemek yerine basın bülteni yoluyla yeni çıkan ürünlerini ilan etmeyi seçen şirketin yeniden aynı yöntemi seçebileceği söyleniyor.

Gurman’a bakılırsa, Apple’ın 2022’nin ekim ayında tanıtacağı mamüller şunlar olacak:

  • M2 ve M2 Pro işlemcili Mac mini’ler
  • M2 Pro ve M2 Pro Max işlemcili 14 ve 16 inç ekranlı MacBook Pro’lar
  •  M2 işlemcili 11 ve 12.9 inç ekranlı iPad Pro’lar

Şirketin bunların yanında yenilenmiş bir Apple TV’yi de tanıtması bekleniyor. Yenilenen cihazda A14 işlemcinin ve daha yüksek kapasiteli bir bellek bulunacağı söyleniyor. Yeni Mac Pro’nun çıkışının ise 2023’ün sonlarına kalması öngörülüyor.

Apple’ın karma gerçeklik başlığının da henüz tanıtılması beklenmiyor. Bu konum da firmanın yeni ürün tanıtımı için etkinlik düzenlememe kadarında müessir olduğu söylenebilir.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın