Apple Watch Series 3’e artık resmen "elveda” diyoruz

Apple Watch Series 3’e artık resmen “elveda” diyoruzWWDC 2022’de Apple, Apple Watch Series 3’ün watchOS 9‘u desteklemeyeceğini doğrulamıştı. O zamandan beri bu emektar zeki saatin artık ömrünü tamamladığı konuşuluyordu ki, beklenen olay resmiyet kazandı. Apple, en nihayetinde Series 3 parlak zeka saatini online mağazasından kaldırdı.

Apple Watch Series 3 öncelikle beş yıl önce, 2017’de piyasaya sürülmüştü. O zamanlar, LTE bağlantısını destekleyen ilk Apple Watch modeliydi. Bu özelliği Türkiye’de, hemen hemen o zamanlar eSIM desteği olmadığı için kullanılamıyordu. Series 4 bir sene sonra piyasaya sürüldüğünde, bu zeki saat daha ucuz fiyat noktasında bir giriş seviyesi saat olarak seride kaldı. Aynı zamanda, Apple onu mağazadan kaldırana kadar maliyeti de olası olduğu kadar düşük kapıldı. Hatta 199 dolarlık yurt dışı fiyatı hep aynı kaldı.

Apple Watch Series 3 gidince artık yeni “giriş seviyesi” Apple Watch SE oluyor

Apple için Series 3 modelini satıştan kaldırma kararı yürekli bir karar olarak nitelendirilebilir. İlk defa bir parlak zeka saate sahip olacaklar için yaklaşık 200 dolarlık fiyat cesaretlendirici bir durumdu. Aynısı, 2000 TL civarında fiyatların bulunduğu Türkiye için de geçerli olabilirdi. Apple, hem bütçesini düşünen bununla birlikte birazcık daha aktüel özelliklere haiz bir zeki saat isteyenlerin taleplerine, 2020 senesinde çıkardığı Apple Watch SE ile yanıt vermişti. Buna rağmen Series 3, en ucuz seçenek olarak piyasada tutulmuştu.

Şimdi bir Apple Watch satın almak isteyenlerin, 5999 TL’lik başlangıç fiyatına sahip olan Apple Watch SE’yi tercih etmeleri gerekecektir. Bununla birlikte yeni Apple Watch SE ve Apple Watch Ultra modellerinin gelmesiyle beraber, 2022 yılında 2017 model bir akıllı saat satın almanın da anlamı kalmadı. Artık SE yeni giriş seviyesi zeki saat olurken, Series 8 ise düzgüsel veya orta segment seçenek olarak nitelendirilebilir. Ultra ise şimdi en üst düzen model unvanını elinde bulunduruyor.

Eğer bir Apple Watch Series 3 sahibiyseniz ve uzun süredir bunu kullanıyorsanız, artık akıllı saatinizi yenileme zamanı gelmiş şeklinde görünüyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın