Tarkan’ın konser vereceği sahne yıkıldı

Tarkan’ın konser vereceği sahne yıkıldıİzmir’in kurtuluşunun 100’ncü yılı dolayısıyla, Tarkan’ın 9 Eylül’de Kordonboyu’nda konser vereceği alandaki dev çelik platform çöktü. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, olayda can kaybı ve yaralanma olmadığını açıklarken, konserle alakalı tekrar bilgilendirme yapacaklarını söylemiş oldu.

İzmir Alsancak Kordonboyu’nda Tarkan konseri için kurulan dev çelik platform bugün saat 23.00 sıralarında çöktü. Cumhuriyet Meydanı yakınındaki bölgeye polis, itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Ekipler yıkılan platformun çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Olaydan hafifçe etkilenen bir ferdin ayakta tedavi edildiği açıklandı.

TUNÇ SOYER VE TARKAN’DAN AÇIKLAMALAR

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Tarkan’ın sahne alacağı konser alanında yaşanmış olan kaza için oldukça üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve faydalanma olmaması ile teselli buluyoruz. Konserle ilgili tekrar bilgilendirme yapacağız” dedi.

Tarkan da bugün sosyal medya hesabından platformun kurulum çalışmalarına ait görüntüleri paylaşıp “İzmir çıktım yola geliyorum. Acayip heyecanlıyım. Cuma günü görüşmek suretiyle” açıklamasını yapmıştı.

Platformun niçin çöktüğü henüz netleşmedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bölgedeki incelemeleri sürüyor.

Tarkan ise yapmış olduğu açıklamada, şunları söyledi:

“İzmir’e giderken sahnemin yıkıldığı haberini aldım. Çok üzüldüm fakat can kaybı ve yaralı olmamasına fazlaca sevindim. Emek veren herkesin ve takım arkadaşlarımın iyi bulunduğunu bilmek beni fazlaca mutlu etti. Herkese oldukça geçmiş olsun. Bu arada ben yoldayım. İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın