Apple Vision Pro kulaklık 2024’ün başlarında 3499 dolara mal olacak

rent a car 34

Apple, tüketicilerin yıllardır beklediği AR kulaklığını WWDC’de tanıttı. Ama ne kadar olacak Apple Vizyon Pro maliyet?

Apple Vision Pro, 3.499 ABD Doları’na satılacak ve 2024’ün başlarında satın alınabilecek.

Karşılaştırma için, Meta açıkladı Görev 3 geçen hafta 499 $ fiyat noktasında, Quest 2 ise 299 $ fiyatla satılıyor. Ancak Meta’nın yüksek performanslı kulaklığı, 1499 $ fiyat etiketibazı perakendecilerde 999 $ karşılığında mevcut gibi görünse de.

Meta’nın kulaklıklarının aksine Apple Vision Pro, sanal gerçeklik yerine artırılmış gerçeklik kullanır. Aradaki fark, artırılmış gerçekliğin daha az sürükleyici olması ve kullanıcıların çevrelerinden tamamen kopmadan teknolojiden yararlanmalarına olanak sağlamasıdır. Ayrıca Apple Vision Pro, el izlemeyi bir kontrol olarak kullanır ve ayrı el aygıtlarına sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Meta Quest Pro’ya benzer şekilde Apple, bu cihazın kısmen iş yeri için kullanılmasının reklamını yapıyor – VisionOS’u, iOS ve iPad OS ile aynı çerçevede çalışıyor, yani mevcut birçok uygulama için uyumlu olacak. Ancak Apple, kulaklığın Microsoft Office uygulamalarının yanı sıra WebEX ve Zoom gibi video konferans hizmetleriyle çalışacağını söylüyor.

Mikro-OLED ekranlar, uzamsal ses, 3D benzeri bir kamera ve diğer birçok üst düzey özellik ile Apple Vision Pro’nun biraz pahalı olması şaşırtıcı değil. Dolayısıyla, sıradan tüketicilerden çok kurumsal kullanıcılar için tasarlanmış olabilir.TechCrunch'ta WWDC 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın