Apple Vision Pro’da bir M2 çip, tonlarca sensör ve yeni bir R1 çip bulunuyor

rent a car 34

Apple, artırılmış gerçeklik başlığını geçtiğimiz günlerde tanıttı. Apple Vizyon Pro. Cihaz için potansiyel kullanım durumlarını gösterdikten sonra şirket, teknik özellikler hakkında biraz daha bilgi verdi.

Dışarıdan, Apple Vision Pro biraz kayak gözlüğü gibi görünüyor. Apple, cihazın ön tarafında mükemmel pürüzsüz görünmesi için parlatılmış lamine cam kullanıyor. Cam, biraz Apple Watch gibi çerçeveye akar.

Cihazın üst kısmında ayarlamalar için kullanabileceğiniz bir dijital kurma kolu bulunmaktadır. Cihazın ana gövdesi, havalandırma için bazı delikleri olan özel bir alüminyum alaşımdan yapılmıştır. Cihazda bir ton çip, sensör ve ekran var.

Cihazın geri kalanı modüler bir sistemdir. İster büyük, ister küçük kafalı olun, yüzünüze oturan kısmı yüzünüze tam oturacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Cihazın arkasında, kolayca değiştirilebilmesi için manyetik olarak takılan esnek bir kafa bandı vardır. Apple Watch Ultra’daki Alpine Loop’a biraz benziyor.

Cihazın yan tarafında, kulağınızın yanında uzamsal ses ileten iki hoparlör bulunur. Apple, uzamsal ses için ses ışın izleme adı verilen bir teknoloji geliştirdi.

Kulaklıklı mikrofon setinin içinde Apple, gerektiğinde görme düzeltmesi ile lenslere manyetik olarak takılan gözlükler için Zeiss ile ortaklık kurdu.

Cihazın içinde bir Apple M2 çipi bulacaksınız. Ekran sistemi, Apple’ın bir iPhone pikselinin alanına 44 piksel sığdırabilmesi için mikro OLED kullanır. Tabi o pikseller yüzünüze çok daha yakın olacağı için bu da önemli bir etken olacaktır.

Her piksel 7,5 mikron genişliğindedir ve posta pulu boyutunda iki panelde 23 milyon piksel vardır. Referans olarak, bir 4K TV’de 8 milyondan biraz fazla piksel bulunur.

Apple, “geniş renklerle gerçek 4K çözünürlükte” işlenebilen videolar vaat ediyor. Ve metnin “her açıdan süper keskin görünmesi” gerekiyor. Apple Vision Pro ile biraz uygulamalı zaman geçirip geçiremeyeceğimizi kontrol etmemiz gerekecek.

Genel olarak, 12 kamera, beş sensör ve altı mikrofon var. Dışarıda, gerçek dünyaya bakan iki kamera ve ellerinizi takip etmek için aşağıya bakan iki kamera var. Bir LiDAR tarayıcı ve bir TrueDepth kamera var.

Cihazın içinde, gözlerinizi takip etmek için iki IR kamera ve bir LED halkası vardır. Bu göz izleme teknolojisi ile Apple, cihazın şeffaf görünmesini sağlayan bir 3D ekran sayesinde gözlerinizi cihazın dışında görüntüleyebilir. Apple bu özelliği çağırır Görme.

ayrıca bir tane var yeni R1 çipi gerçek dünyanın gerçek zamanlı işlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda hareket hastalığını da azalttığı düşünülmektedir.

Son olarak evet, cihaz örneğin cebinize koyabileceğiniz harici bir pil paketi ile çalışıyor. Ekranı ve kamerası olmayan bir iPhone 11’e benziyor – pürüzsüz bir dikdörtgen çakıl taşı.

Şirket, Apple Vision Pro’yu satmayı planlıyor 3.499 $ için ve 2024’ün başlarında satın alınabilecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın