Apple, medyayı, AR kulaklığının piyasaya sürülmesinin beklendiği WWDC 2023 açılış konuşmasına davet ediyor

Apple, şirketin Cupertino, California’daki Apple Park genel merkezinde WWDC 2023 açılış konuşmasına şahsen katılmak üzere medyayı seçmek için resmi davetiyeler gönderdi. Açılış konuşması 5 Haziran’da 10:00 PT / 13:00 ET’de yapılacak. Aynı zamanda herkesin evden izlemesi için canlı yayınlanacak.

WWDC açılış konuşması, Apple’ın dünya çapındaki yıllık geliştiriciler konferansının başlangıç ​​etkinliğidir ve genellikle iPhone’un iOS, iPadOS, macOS ve daha fazlasına yönelik büyük yeni güncellemelerin duyurulması da dahil olmak üzere bir dizi yazılım duyurusu içerir. Bu yıl, manşet dedikodu duyurusunun, şirketin “karma gerçeklik” dünyasına ilk büyük girişini işaret eden, uzun zamandır beklenen bir cihaz olan (Apple’ın resmi olarak onaylamadığı) artırılmış gerçeklik kulaklığının piyasaya sürüleceği söyleniyor. ‘, birçok kişinin hem AR hem de VR’yi tanımlamak için kullandığı terimdir.

AR başlığının, Apple’ın potansiyel olarak ‘xrOS’ olarak bilinen mobil işletim sisteminin yeni bir sürümünü çalıştırdığı ve ‘Reality One’ markasını taşıyabileceği düşünülüyor. Söylentiler, piyasadaki rakiplerinin çoğuna kıyasla nispeten ince ve hafif olacağını, içeride OLED ekranları kullanacağını ve diğer IRL’lerle iletişim kurmak için dışarıda bir ekrana sahip olacağını ve M2 işlemcinin bir varyantını çalıştıracağını öne sürüyor. Kutudan çıkar çıkmaz iPad uygulamalarını bir dereceye kadar desteklemeli ve sonunda satışa çıktığında yaklaşık 3.000 ABD dolarına mal olmalıdır.

Kulaklıkla ilgili hala pek çok soru işareti var – bu etkinlikte gerçekten gizlenip gizlenmeyeceği de dahil, ancak bu etkinliğin etrafındaki grafikler bir tür karma gerçeklik duyurusunu düşündürüyor ve geliştiricilerin bu yeni platformla oluşturmak için zamana ihtiyacı olacak. nihai lansmanında tüketiciler için hazır olmasını istiyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın