Cava’nın listelenmesi, halka arzları geri getirmeyecek, ancak hoşgeldin yatırımcı likiditesi sağlayabilir

Sen hiç Cava’da yenir mi? BEN sahip değilancak fast-casual restoran zincirinin hayranları, bir şikayette bulunduktan sonra şirketi Twitter’da açıklamakta gecikmedi. Halka arz için Form S-1 son zamanlarda.

“Daha fazla lif yemesi gerektiğini düşünen 30’dan fazla kişi için chipotle” Neeraj Agrawal’a şaka yaptı, kripto odaklı bir düşünce kuruluşunun sakini. TechCrunch’taki görüşler, uzay muhabiri Aria Alamalhodaei ile daha bölünmüştü. onu aramak “biri [her] favoriler,” nakliye muhabiri iken rebecca bellan bunu “sahte İsrail yemeği” olarak nitelendirdi.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Kim haklı olursa olsun, birçok insan Cava’da yemek yemiştir. Bu, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ayak izini 2016’da 22 konumdan 2023’ün ilk çeyreğinde 263’e hızla genişletmesi sayesinde oldu. 2018’de rakip fast-casual zinciri Zoës Kitchen’ın satın alınması yaklaşık 300 milyon dolar.

Cava, TechCrunch’ın hakkında yazdığı, halka açılan ilk girişim destekli fast-casual restoran zinciri değil: Sweetgreen, 2021’in sonlarında halka açıldı ayarladıktan sonra etkileyici bağış toplama geçmişi.

Cava’nın yatırımcı tabanı, girişim şirketlerinin (Revolution, Riverbend Capital) ve özel sermaye şirketi Act 3 Holdings ve büyüme sermayesi satış noktası Kitchen Fund gibi diğer sermayenin bir karışımını içerir. Restoran zincirinin en son finansman turu, bir 190 milyon dolarlık anlaşma T. Rowe Price Group tarafından yönetilen, baktığınız kaynağa bağlı olarak 1,3 milyar ila 1,5 milyar dolar arasında bir değer biçti (PitchBook bu anlaşmanın 230 milyon dolar olduğunu söylüyor).

Bizim amaçlarımız için önemli olan, Cava’nın tek boynuzlu at değerlemesiyle halka açılan girişim destekli bir şirket olmasıdır.

Ah, halka arz başvurularını nasıl kaçırmışım! Çöldeki biri için bir bardak soğuk suya benzeyen halka arzlar, başlangıç ​​​​pazarlarını ve şirketlerin çıkıştaki potansiyel değerini daha iyi anlamamıza yardımcı olabilecek çok sayıda somut veri sunar. Ne yazık ki, Cava fast-casual bir zincir olduğu ve örneğin bir web3 şirketi veya bir yazılım şirketi olmadığı için, halka açılmak isteyen teknoloji girişimleriyle karşılaştırılabilecek kadar iyi hizmet vermiyor.

Ancak bu halka arz, yatırılan sermayenin büyük bir kısmını alıp Cava’nın destekçilerine ve kurucularına iade edebilir. Büyük çıkışlar yoluyla sermayenin geri dönüşümü, girişim modelinin temel ilkelerinden biridir ve çıkış hacmiyle birlikte oluktaherhangi bir likidite şu anda iyi bir likiditedir.

Dikiz aynasında Sweetgreen’in kendi halka arzı ve 2023 1. Çeyrek sonuçlarının açık olmasıyla, Cava için geçerli bir değerleme aralığına inmeye çalışabiliriz. Bu, destekçilerinin çıkışında ne kadar başarılı olacağını tahmin etmemize izin verecek. Ve şirketin halka arzının halka açılmak isteyen diğer girişimler üzerinde ne gibi bir etkisi olabileceğini düşünebiliriz.

Kulağa hoş gelmek? Cava-ort yapalım ve biraz eğlenelim!

öğle yemeği hakkında çok fazla


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın