Apple, iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler için ilk ‘hızlı’ güvenlik düzeltmelerini yayınladı

fApple Pazartesi günü, halka açık “hızlı güvenlik” yamalarının ilk grubunu yayınladı. güvenlik açıklarını hızlı bir şekilde düzeltme aktif kullanımda olan veya müşterileri için önemli riskler oluşturan.

Buna göre Bir uyarısözde Hızlı Güvenlik Yanıtı güncellemeleri “yazılım güncellemeleri arasında önemli güvenlik iyileştirmeleri sağlar.”

Hızlı Güvenlik Müdahaleleri tanıtıldı Apple müşterilerinin cihazlarını tipik bir yazılım güncellemesinden daha hızlı güncellemelerini sağlamak için. Apple, özelliğin varsayılan olarak etkin olduğunu ve her zaman olmasa da bazı hızlı yamaların yeniden başlatmadan yüklenebileceğini söylüyor.

Hızlı güvenlik güncellemesi, iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 ve macOS 13.3.1 kullanan müşteriler için geliyor. Kurulduktan sonra, iOS 16.4.1 (a) ve macOS 13.3.1 (a) gibi yazılım sürümüne bir harf eklenir. Apple yazılımının eski sürümlerini çalıştıran kullanıcılar, hızlı güvenlik düzeltmesini alamayacak. Apple, düzeltmelerin sonraki yazılım güncellemelerine dahil edileceğini söyledi.

İlk Rapid Security Response yamasını görüntüleyen, ancak yüklenemeyen iOS yazılım güncelleme isteminin ekran görüntüsü.

Görsel Kaynakları: TechCrunch (ekran görüntüsü)

Ancak Pazartesi günkü sunum o kadar sorunsuz gitmedi. Bazı müşteriler güncellemeyi yükleyemediklerini söylediler. TechCrunch bir iPhone, iPad ve Mac’te test edildiğinde güncellemeler indirildi ancak yüklenmedi.

Ayrıca, bu güvenlik güncellemesinin neyi düzelttiği hemen belli değil ve Apple yorum talebine yanıt vermedi.

Son haftalarda, araştırmacılar tarafından geliştirilen yeni istismarlar keşfettiler. casus yazılım oluşturucular QuaDream Ve NSO Grubu dünyanın dört bir yanındaki iPhone sahiplerini hedeflemeyi hedefliyor. Her iki casus yazılım üreticisi de, Apple’ın yazılımındaki, devlet müşterilerinin bir kurbanın cihazından sessizce veri çalmasına izin veren, daha önce ifşa edilmemiş güvenlik açıklarından yararlandı.

Citizen Lab geçen ay şunları söyledi: Kilitleme Modubenzer hedefli saldırıları başarıyla önlemek için Apple tarafından geçen yıl kullanıma sunulan bir özellik NSO tarafından geliştirilen en az bir istismarı engelledi Apple’ın akıllı ev özelliği HomeKit’teki bir güvenlik açığını kötüye kullanan.

Bu son güvenlik yamasının görünürdeki ciddiyeti göz önüne alındığında, sizin de yapmanız gerektiği gibi, güncelleme yapmaya devam edeceğiz.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın