Neato Robotics 18 yıl sonra kapatılıyor

Birçok anlamlı yönden, robot elektrikli süpürge gerçek bir başarı öyküsü olmuştur. Kategori genel olarak ilk ana akım ev robotu olarak kabul ediliyor ve ilk Roomba satışa çıktıktan 21 yıl sonra, tek başına ayakta kalmaya devam ediyor. Bir iş yaptı ve büyük ölçüde iyi yaptı. Tekrarlanabilirdi, sistem uygun maliyetliydi ve temel ürün aynı kalırken teknoloji gelişmeye devam etti.

2005 yılında üç Stanford mezunu tarafından kurulan Neato Robotics, bu yolculuğun çoğunda yanında oldu. Bay Area firması hızla yükseldi ve her bir tüketici elektroniği firması uzayda bir adım atmadan yıllar önce iRobot’un birincil rakiplerinden biri haline geldi. Bu süre zarfında Neato, 2011’de tanıttığı Wi-Fi bağlantısı gibi yeni yenilikleri bünyesine katarak kendi benzersiz hayran kitlesini cezbetti.

Beş yıl önce bu Eylül ayında Neato, Vorwerk tarafından satın alındı. İkisi yıllar önce ortaklık kurarak robot elektrik süpürgelerini cihaz firmasının anavatanı Almanya’ya getirmişti. Vorwerk, markayı büyük ölçüde bağımsız tutma sözü verdi. Ancak geçen hafta Neato’nun ana şirketi, düşük performans nedeniyle markayı kapattığını doğruladı.

Vorwerk, kapatmanın deneme eksikliğinden olmadığını söylüyor. TechHive’a anlatmak Neato’nun “çok sayıda yeniden yapılanma çabasına rağmen şimdi kapatıldığını” çünkü “birkaç yıldır kendi belirlediği ekonomik hedeflerine ulaşmadığını” söyledi. Yaklaşık 100 Neato çalışanı bu hareketten etkilenirken, Milano’daki önemli ölçüde daha küçük bir ekip, halihazırda dünyada olan sistemleri desteklemek için gemide kalacak.

Vorwerk, hareketin 2025 yeniden yapılandırma stratejisinin bir parçası olduğunu ve bunun Alman ofislerinde elektrikli süpürgeler ve diğer robotiklere odaklanmaya devam edeceğini söylüyor. bu şirket notları [run through Google translate]:

Vorwerk’in konsolidasyonu, 2017’den beri yüzde 100 Vorwerk Group’a ait olan ABD şirketi Neato Robotics’teki hisseyi de etkiliyor. Neato, son birkaç yılda Vorwerk’in temizlik robotları alanındaki ürün geliştirmesine değerli deneyim ve yenilikler getirdi. . Bununla birlikte, Neato’nun ABD odaklı e-ticaret ve gerçek mekanda faaliyet gösteren perakende satışlarındaki bağımsız satışları başarılı bir şekilde geliştirilememiştir, bu nedenle şirket birkaç yıldır kendisine koyduğu ekonomik hedeflere ulaşamamıştır.

Vorwerk, ekibinin önümüzdeki beş yıl boyunca mevcut Neato ürünlerini desteklemeye devam edeceğini söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın