Lordstown’ın kurtarıcısı Foxconn, finansmanı çekmekle tehdit ediyor

Lordstown Motors yine iflas etme riskiyle karşı karşıya.

Bir SPAC birleşmesi yoluyla halka açılan EV girişimi, Pazartesi günü yatırımcıları, Foxconn’un kritik bir finansman anlaşmasından çekilebileceği için iflas başvurusunda bulunmaya zorlanabileceği konusunda uyardı. düzenleyici dosyalama.

Tayvanlı üretici Foxconn, 21 Nisan’da Lordstown’a, hisse senedi fiyatının 30 gün boyunca 1 doların altına düşmesi ve Nasdaq borsasında listeden çıkma riskiyle karşı karşıya olması nedeniyle otomobil üreticisinin yatırım anlaşmasını ihlal ettiğini belirten bir mektup gönderdi. Foxconn, ihlalin 30 gün içinde çözülmemesi halinde yatırım anlaşmasını feshedeceği konusunda uyardı.

Lordstown, Foxconn’un iddiasına katılmazken ve haklarını zorlamayı amaçladığını söylerken, şirket aynı zamanda önemli fonları alıkoymanın şirkete zarar vereceği konusunda da uyardı.

SEC dosyasına göre, yatırım gerçekleşmezse, Lordstown faaliyete devam etmek için ihtiyaç duyduğu fona sahip olmayacak. Lordstown, bir çözüme ulaşılamaması durumunda yasal ve mali alternatifleri değerlendirdiklerini söyledi.

Lordstown, düzenleyici dosyalamada, “Bu belirsizliklerin bir sonucu olarak, işletmenin sürekliliğini sürdürme yeteneğimize ilişkin önemli şüpheler var” diye yazdı. “Mevcut piyasa koşullarında, özellikle sektörümüz için ek finansman sağlama kabiliyetimiz son derece sınırlıdır ve ayrıca gereken önemli miktarda sermaye, Foxconn anlaşmazlığı, BOM’un [bill of materials cost] Dayanıklılığın şu anda satış fiyatımızdan önemli ölçüde daha yüksek olması ve böyle olmaya devam etmesi bekleniyor, tarafımızdan üretilen herhangi bir aracın performansıyla ilgili belirsizlik, devam eden dava ve SEC soruşturması, Nasdaq Bildirimi ile ilgili maddi kayıplara ve maliyetlere anlamlı şekilde maruz kalma , hisse senedimizin piyasa fiyatı ve ek menkul kıymetlerin ihracından kaynaklanan potansiyel sulandırma.

Şirket, Foxconn ile olan anlaşmazlığı çözemez veya başka finansman kaynakları belirleyemezse iflas başvurusunda bulunacağını da sözlerine ekledi.

Foxconn, geçen Kasım ayında Lordstown Motors’a yaptığı yatırımı artırmak 170 milyon dolarlık adi hisse senedi ve yeni oluşturulan imtiyazlı hisseleri satın alarak. Ek yatırım, Lordstown’ın 6,2 milyon metrekarelik fabrikasını Foxconn’a satmasından bir yıl sonra geldi. bunun bir parçası olarak 230 milyon dolarlık anlaşma50 milyon $’lık doğrudan yatırımı içeren Foxconn, Lordstown Motors’un Endurance kamyonetini üretmesine yardım etmeyi kabul etti.

Kasım anlaşması, özellikle 100 milyon dolarlık doğrudan imtiyazlı hisse senedi yatırımı, geçen yıl Foxconn ve Lordstown Motors tarafından açıklanan ortak girişim fonunun yerini aldı. Yatırım dilimler halinde gerçekleşecekti ve Amerika Birleşik Devletleri Yabancı Yatırım Komitesi’nin incelemesine tabi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın