Apple iPhone 15 serisinin tüm üyelerinde Dynamic Island’a yer verebilir

Apple iPhone 15 serisinin tüm üyelerinde Dynamic Island’a yer verebilirApple iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde Dynamic Island olarak adlandırdığı bir monitör tasarımına geçiş yapmıştı. Yeni bir iddiaya gore, firma iPhone 15 serisinin tüm üyelerinde Dynamic Island ekrana yer verecek.

Söz mevzusu iddiayı, monitör analisti Ross Young gündeme getirdi. Young, çift kesikli ekranın 2023 model iPhone’ların tamamında standart olacağını belirtti. Şirketin 120 Hz ProMotion monitörü ise Pro modellere has tutmayı sürdüreceği ifade edildi.

Bunun tedarik zincirinin yetersizliğinden meydana gelen bir vaziyet olduğu belirtilirken, Apple’ın 2024 itibarıyla Pro olmayan iPhone modellerinde de 120 Hz ProMotion ekrana geçiş yapabileceği anlatım edildi.

Dynamic Island’ın tüm iPhone’larda standart hâle gelmesi, Apple için oldukca mantıklı bir hamle şeklinde görünüyor. Böylelikle şirket daha oldukça geliştiriciyi bu tasarımdan faydalanma konusunda teşvik edebilir.

iOS 16.1 yayınlandığında Dynamic Island, Apple’ın Canlı Aktiviteler API’yla birlikte çalışır hâle gelecek. Buna ayrıca, Dynamic Island sayesinde standart iPhone 15 modelleri potansiyel alıcılar için daha coşku verici olabilir. IPhone 11’den iPhone 12’ye geçiş heyecanla karşılansa da, iPhone 13 ve iPhone 14 bu şekilde bir coşku yaratmamıştı. Dynamic Island yardımıyla iPhone 15 de bu kıvılcımı yakalayabilir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın