Apple, iOS 16.5’i Apple News’te yeni bir spor sekmesi ile piyasaya sürdü

Apple, Perşembe günü iOS 16.5’i Apple News uygulamasındaki yeni bir spor sekmesiyle tüm kullanıcılara sundu. Sekme, en sevdiğiniz spor takımları için skorlar, maç programları ve makaleler için bir merkez görevi görür.

Şirket, My Sports puanına ve program kartlarına dokunmanın sizi ilgili ek bilgilerle birlikte o oyunun sayfasına yönlendireceğini söyledi.

iOS 16.5 ayrıca yeni bir gurur kutlaması duvar kağıdı ve CarPlay’deki Podcast’ler, yanıt vermeyen Spotlight ve ekran süresi senkronizasyonu için hata düzeltmeleri getiriyor.

Görsel Kaynakları: Elma

Apple, iPhone için yazılım güncellemesinin yanı sıra iPadOS 16.5, macOS Ventura 16.4 ve watchOS 9.5 gibi diğer cihazlar için de küçük güncellemeler yayınladı.

Şirketin bu sürüm döngüsüyle yaptığı en büyük yükseltme, spor tutkunları için bir çoklu görüntü Apple TV’de. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Apple TV 4K’da aynı anda dört maça kadar izleyebiliyor. Şu anda çoklu görüntüleme özelliği, Major League Soccer maçları, Friday Night Baseball oyunları ve belirli MLS ve MLB canlı şovları gibi etkinliklerle çalışır.

Görsel Kaynakları: Elma

Apple’ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’na (WWDC) sadece haftalar kalmışken, bir rapor makro söylentiler Bu haftanın başlarında, Apple’ın zaten iOS16.6’yı dahili olarak test ettiğini ve yakında geliştiricilere bir beta sürümü yayınlayacağını belirtti. Bu, iOS 16.5’in etkinlikten önceki son büyük sürüm olmayabileceği anlamına gelir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın