Apple, widget’lar, topografik haritalar, farkındalık özellikleri ve daha fazlasıyla watchOS 10’u yeniliyor

rent a car 34

Daha önceki raporları doğrulayan Apple Watch için Apple’ın watchOS 10’u oldukça dikkate değer bir yükseltme olarak ortaya çıkıyor. şirketinde Dünya Çapında Geliştirici Konferansı Bugün Apple, widget’lara yenilenmiş bir odaklanma ile güncellenmiş bir kullanıcı arabirimi, artı yenilenen birinci taraf uygulamaları ve diğer yeni özellikleri içeren akıllı saat işletim sisteminde yapılacak iyileştirmelerin önizlemesini yaptı.

Apple Watch Ultra’nın piyasaya sürülmesiyle yeni özelliklerin eklenmesine ve daha büyük Apple Watch ekran boyutuna rağmen, Apple Watch’ın kullanıcı arabirimi uzun yıllardır büyük bir güncelleme görmedi. Bu arada, Apple’ın App Store başarısını en küçük ekranına taşıma planı düşüşe geçti. Son yıllarda bir dizi en iyi üçüncü taraf uygulaması Apple Watch App Store’dan çekildi: haberci, Gevşek, uber, twitter, Amazon, eBay, Ve diğerleri. Meta’nın WhatsApp’ı yakın zamanda başlatıldı daha küçük pazar payına rağmen bunun yerine Google’ın Wear OS’sindeki ilk akıllı saat uygulaması.

Uygulama yapımcıları sık sık, kullanıcılarına Apple Watch’taki bildirimler yoluyla ulaşabileceklerini fark ettiklerini ve bunu yapmak için tamamen yerel bir uygulamaya sahip olmaları gerekmediğini söylediler.

Görsel Kaynakları: Elma

Bu değişimi ele almak için Apple, Apple Watch kullanıcılarına bilgi ve güncelleme sunmanın ana yolunun uygulamaları başlatması gerekmediği fikrini ikiye katlıyor. watchOS 10’da yeni pencere öğelerinin kullanıma sunulmasıyla, kullanıcılar bunun yerine güncellemeleri tanıdık bir biçimde önizleyebilirler.

İlk Apple Watch, Glances adlı bir pencere öğesi sistemine sahipken, kaldırıldı Apple, yerel uygulamalar gündemini zorlarken watchOS 3’te. Yeni widget’lar, Glances ve Apple widget’larının bir kombinasyonudur. iOS 14 ile iPhone için tanıtıldı. watchOS 10’da kullanıcılar, hava durumunu veya takvim randevularını görüntüleme, etkinlik takibi, hisse senetlerini kontrol etme ve daha fazlası gibi yaygın etkinlikler için çeşitli widget’lar arasında gezinebilecek.

Yeni watchOS 10 widget’larına erişmek için Digital Crown’u çevirmeniz yeterlidir. Örneğin, hava durumu veya toplantılar ve randevular için widget’lar görebilirsiniz. Bunlar, ekranda bir akıllı yığın halinde görünür.

Önceden, Apple Watch’un yan tarafındaki Digital Crown’a basmak sizi ana ekrana götürüyordu, bu nedenle bu, akıllı saatinizi kullanma şeklinizde önemli bir değişiklik.

Makine öğrenimi, widget’ları gün boyunca gerektiği gibi güncelleyerek, örneğin ilaçlarınızı alma sürelerini izlemenize veya uyku verilerinizi görüntülemenize olanak tanır.

Buna ek olarak Apple, Dünya Saati de dahil olmak üzere temel akıllı saat uygulamalarını günün saatini yansıtan yeni arka plan renkleri ve arkadaşların farklı saat dilimlerini kolayca görebilme özelliğiyle yeniliyor. Etkinlik Uygulamasının yeniden tasarımı, haftalık özet paylaşımınıza veya ödüllerinize ulaşmak için dokunabileceğiniz köşe simgelerini içerir. Ayrıca yeni bir kupa kutusu, Digital Crown döndürüldüğünde tam ekran görünümler ve daha fazlası var.

Örneğin, Snoopy ve Woodstock ve yeni renkli Palette saat yüzü dahil olmak üzere bir avuç yeni saat yüzü de var.

Görsel Kaynakları: Elma

Apple Watch, “güç bölgeleri” gibi yeni ölçümlerle yeni bir egzersiz görünümü, iPhone’da Canlı Etkinlikler için destek ve ayrıca Bluetooth özellikli bisiklet sensörlerine bağlanma yeteneği sağlayan yeni bir Bisiklete binme egzersiz özelliği kazandı.

Pusula uygulaması artık otomatik olarak iki yeni yol noktası oluşturacak – biri cep telefonu sinyali aldığınız son yeri gösterirken, diğeri rotanızın neresinde acil durum araması yapabileceğinizi gösteriyor. Ayrıca altimetre verilerini kullanarak bir yükseklik görünümüne de erişebileceksiniz.

Görsel Kaynakları: Elma

Haritalar, ABD’den başlayarak patika yolları, kontur çizgileri, yükseklik kazanımları ve daha fazlasını içeren yeni topografik haritalar kazanacak. yürüyüşe çıkmadan önce uzunluk, yükseklik artışı ve daha fazlası.

Geliştiriciler, golf sopası veya tenis raketi sallamak gibi şeyleri izlemelerine yardımcı olacak yüksek frekanslı hareket verilerine erişebilecek.

Başka bir değişiklik, duygularınızı ve günlük ruh halinizi izlemenize, hatta nasıl hissettiğinizi seçmek için şekiller arasında gezinmek üzere Digital Crown’u hareket ettirmenize olanak tanıyan Mindfulness uygulaması için yeni bir özelliği içerir.

Bu arada Family Setup ile, kendi iPhone’ları olmasa bile bir çocuğun Apple Watch’ından zaman ve gün ışığı ölçülebilir, diyor Apple ve ebeveynler bu bilgiyi izleyebilir. Ekranlı mesafe adı verilen yeni bir alan, bir çocuğun bir cihazı uzun süre çok yakınında tutmasını ölçecek ve daha sonra onları, cihazlarını daha uzağa taşımaya teşvik edecektir.

Bloomberg etkinlikten önce watchOS 10 güncellemeleriyle ilgili haberleri damlatıyordu ve yenilemeyi işletim sistemindeki en önemli güncellemeler Apple Watch ilk piyasaya çıktığından beri. Kullanıcı arayüzü makyajı ve kullanıcıların Apple’ın popüler giyilebilir cihazıyla arayüzünü nasıl etkileyecek uygulama güncellemeleri göz önüne alındığında, bu tahmin, bugünkü etkinlikte yapılan değişikliklerle doğru görünüyor.

TechCrunch'ta WWDC 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın