Safari yakında kimlik avına dayanıklı geçiş anahtarlarını paylaşmayı kolaylaştıracak

rent a car 34

Apple, yeni bir Safari özelliği ile geçiş anahtarlarını paylaşmayı biraz daha kolaylaştırıyor. macOS Sonoma.

sırasında güvenlikten pek bahsedilmedi. Apple’ın WWDC’si Pazartesi günü açılış konuşmasını yaptı, ancak şirket, Safari’de kullanıcıların geçiş anahtarlarını arkadaşları ve aileleriyle paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir Aile Paylaşımı özelliğini duyurdu. Apple ilk önce geçiş anahtarlarını tanıttı – geçen yılki WWDC’de kötü şöhretli, güvensiz metin tabanlı şifrelerin dijital yerini aldı.

Apple’ın masaüstü işletim sisteminin en son sürümünde ve muhtemelen iOS 17 ayrıca kullanıcılar geçiş anahtarlarını başka bir kişi veya grupla paylaşabilecektir. Bunlar, Apple’ın parolaları ve hesap bilgilerini saklayan, uçtan uca şifrelenmiş parola yöneticisi Keychain aracılığıyla paylaşılacak ve Apple dahil başka herkesin geçiş anahtarı verilerine erişmesini engelleyecek.

Kullanıcılar ayrıca, Ayarlar uygulamasındaki yeni bir “Aile Parolaları” sekmesi aracılığıyla paylaşılan parolaları düzenleyebilecek.

Geçiş anahtarları şimdiye kadar paylaşılabilirdi, ancak çok daha az güvenliydi. iOS 16 ve macOS Catalina’da kullanıcılar, AirDrop aracılığıyla geçiş anahtarlarının yanı sıra web siteleri ve uygulamalar için parolaları paylaşabiliyordu — bu da bugün büyük bir güncelleme aldı.

TechCrunch'ta WWDC 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın