Amazon’un ‘Hey Disney!’ sesli asistan artık kullanılabilir

Amazon ve Disney Perşembe günü “Hey Disney!Alexa teknolojisi üzerine inşa edilen yeni sesli asistan, ABD’de resmi olarak mevcuttur. Sesle etkinleştirilen çoğu Echo cihazında mevcuttur.

Hey Disney! ilk kez bir Alexa Özel Asistan (ACA), müşterilerin evlerinin içindeki Echo cihazlarında kullanıma sunuldu. ACA, şirketlerin Alexa’nın teknolojisini markalarına özel olacak şekilde özelleştirmelerine olanak tanır ve şirket içi teknolojilerini destekler.

Özel asistanın kendi sesi ve kişiliği var ve şirketler buna “Disney Magical Companion” adını veriyor. Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald Duck, Goofy, Pluto, Olaf, Moana, Dory, Mater, Chewbacca, R2-D2, Fozzie Bear ve daha fazlası dahil olmak üzere Disney, Pixar ve Star Wars serilerinde 20’den fazla karakter içerir.

Kullanıcılar Hey Disney’e sorabilirken! alarm veya zamanlayıcı ayarlamak gibi basit komutlar, ayrıca diğer etkinliklerin yanı sıra şakalar ve selamlamalardan trivia oyunlarına ve ses manzaralarına kadar binlerce özel etkileşim vardır. Ayrıca, kullanıcılar “Birlikte Oynama Maceraları”na veya etkileşimli sesli ve görsel deneyimlere katılabilir. Şirketler duyuruda, macera özelliğinin kullanıcıların “Goofy ile balığa çıkmak gibi eğlence dolu yolculuklara” çıkmalarına olanak tanıdığını yazdı.

Amazon Alexa Başkan Yardımcısı Aaron Rubenson, TechCrunch’a ek olarak, görünüşe göre “müşterileri şaşırtacak ve memnun edecek” deneyime yerleşik gizli “Paskalya Yumurtaları” olacak.

Görsel Kaynakları: Amazon/Disney

rent a car 34

Kullanıcıların her zaman hangi karakterle etkileşim kurmak istediklerini seçemediklerini belirtmekte fayda var. Kullanıcının ne sorduğuna bağlı olarak, Hey Disney! Disney Magical Companion’ın sesi veya belirli bir karakter olarak yanıt verecektir. Örneğin, bir kullanıcı hava durumunu öğrenmek isterse, Olaf dışarısı soğuksa yanıt verebilir. Rubenson, kullanıcıların Pluto ve Mickey ile etkileşimli bir maceraya çıkmak isterlerse, belirli bir karakter talep edebilecekleri birkaç örnek olduğunu unutmayın.

Kullanıcılar bir Alexa Skills Store’da yıllık abonelik yılda 5,99 ABD Doları olan sesli yardımcıya erişmek için. Ayrıca bir abonelik ile dahil edilecektir Amazon Çocukları+ (4,99$/ay veya 48$/yıl).

Kullanıcılar deneyime başlamak için Echo cihazlarına “Alexa, beni Hey Disney ile tanıştır” diyebilir. Hey Disney! Fire Tabletler, Fire TV’ler, Echo Show 15, 1. nesil Echo ve Echo Auto’da çalışmaz.

Hey Disney! öyleydi başlangıçta duyuruldu 2021’de ve ilk olarak Disney World Resort otellerinde konaklayan misafirlere sunuldu. Ziyaretçiler, asistana Disney World’ün ne zaman açılıp/kapandığı gibi parkla ilgili sorular veya nerede yemek yenileceğine dair tavsiyeler sorabilir. Ayrıca oda servisi sipariş edebilir veya ekstra havlu talep edebilirler.

Amazon daha önce ses asistanının Disney World Resort otellerindeki oda içi etkileşimler için ses kayıtlarını kaydetmediğini iddia etmişti. Ancak, yönergeler ev içi sürüm için biraz farklıdır.

Şirket, ev içi Hey Disney! deneyim, Alexa’daki diğer çocuklara yönelik deneyimlere benzer, bu nedenle yalnızca ebeveyn onayı gerekmez, aynı zamanda müşterilerin, çocuklarının ses kayıtlarının kullanımını yönetmek için ayarlara gitmesi gerekir.

Özellikle, Hey Disney! lansman hemen ardından geliyor Amazon’a 25 milyon dolar ceza Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası Kuralını ihlal ettikleri için Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ve Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından. FTC bir yayında yazdı Amazon’un çocukların Alexa ses kayıtlarını tuttuğu ve ebeveynleri şirketin veri silme uygulamaları konusunda yanılttığı. Amazon, kullanıcılara çocukların ses kayıtlarını silebileceklerini söyledi, ancak FTC, şirketin “bu sözleri yerine getirmediğini” tespit etti.

Ayrı olarak, son zamanlarda Amazon ünlülerin sesleri özelliğini kapattıSamuel L. Jackson, Shaquille O’Neal ve Melissa McCarthy için metinden konuşmaya model tarafından oluşturulan sesleri içeren.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın