Blackbird, risk yönetimi araçlarını genişletmek için 20 milyon dolarlık yatırım aldı

kara kuş yapay zekasıRisk zekası için yapay zeka destekli yazılım geliştiren bir girişim şirketi, bugün Ten Eleven Ventures liderliğindeki bir B Serisi fonlama turunda 20 milyon dolar topladığını duyurdu.

New York merkezli Blackbird’ün toplamını 30 milyon dolara çıkaran dilime Dorilton Capital, Generation Ventures StartFast Ventures ve Trousdale Ventures’ın yanı sıra melek yatırımcılar da katkıda bulundu.

Kurucu ortak ve CEO Wasim Khaled, TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​”Blackbird, teknolojiyi toplumun daha büyük yararı için kullanmaya yönelik ortak bir vizyondan doğdu” dedi. “Dezenformasyonun 21. yüzyılın en ürkütücü küresel tehditlerinden biri olduğunu kabul ederek, en eğitimli kişilerin bile çevrimiçi yalanların ve komplo teorilerinin yayılmasına kolayca yenik düşmesinden derinden endişe duyduk.”

2017’de kurulan Blackbird, ilk ürününün ağ analizi ve düşmanlık gerçekleştirmek için bir algoritma olduğunu iddia ediyor. kohort modelleme — ABD Savunma Bakanlığı tarafından çevrimiçi propagandayı analiz etmek ve yüksek profilli web sitelerindeki kampanyaları etkilemek için kullanıldı. Pandemi vurduğunda, Blackbird’ün Savunma Bakanlığı sözleşmesinde kesintiler yapılmasına neden olduğunda, Blackbird odağını kuruluşa kaydırdı ve arka uç sistemlerini kapsamlarını önemli ölçüde genişletmek için yeniden inşa etti, sosyal medyadan, haberlerden metin, görüntü, video ve ses verilerini almak ve normalleştirmek için araçlar ekledi. satış noktaları, karanlık ağ ve başka yerler.

Kuruluşlar için Blackbird, kitlesel derin sahte kampanyalar gibi kendilerine yöneltilen siber “bilgi” saldırılarını tespit etmeye ve BT ekiplerini operasyonlara karşı koyma yetenekleriyle donatmaya çalışır. Kullanıcılar, Blackbird’ü kullanarak belirli aktörlerin içerik paylaşım kalıpları veya aktif tartışmalarda ortaya çıkan anlatılar gibi ayrıntıları inceleyebilir.

Blackbird, toksik anlatılar (örneğin, nefret söylemi içerenler) dahil olmak üzere anlatıların sosyal medyada nasıl aktığına, bot benzeri hesapları işaretleyerek ve etkileyiciler gibi yüksek profilli kişilerin bu akışı nasıl etkilediğini karakterize ederek, anlatıların ısı haritası görselleştirmeleri sağlar. Blackbird, bir anlatının zaman içinde nasıl yayıldığını haritalandırarak, insan grupları içindeki önemli etkileyicileri keşfedebileceğini iddia ediyor.

rent a car 34

Khaled, “Blackbird liderlerin yanlış bilgilere hızla karşı koymasına, agresif şikayetleri azaltmasına ve tepkileri önlemesine olanak tanıyarak onları bilgili ve proaktif olarak konumlandırıyor” dedi. “Tehdit azaltmanın ötesinde, Blackbird aynı zamanda endüstrinin nabzını tutarak, rakipleri takip ederek ve medya ilişkilerini besleyerek ticari büyümeyi teşvik ediyor. İyileştirme için eyleme dönüştürülebilir içgörüler sağlayarak iletişim stratejilerinin etkinliğini ölçer.”

Tabii ki, bu çok şey vaat ediyor. Blackbird’ün platformunun doğruluğu hakkında konuşamayız, çünkü onu kendimiz test etme şansımız olmadı.

İnkar edilemez bir şekilde doğru olan şey, algoritmaların mükemmel olmadığıdır. Makine öğrenimi algoritmaları, bağlam içinde kelimelerin bütüncül bir şekilde anlaşılmasını sağlamak için hâlâ mücadele ediyor. Zorluğu birleştirmek, önyargının algoritmalara sızma potansiyelidir.

Ancak Khaled’in iddia ettiği kadar iyi performans gösterse bile, Blackbird itibar ve risk istihbaratı alanında yalnız değil. Rakipler şunları içerir: GraphikaMantıken ve SiyabraEkim 2021’de 5,6 milyon dolar toplayan.

Neyse ki Blackbird için, bir dizi satıcıyı destekleyecek kadar büyük bir pazar. Binaen bir tahmine göre risk yönetimi yazılımı sektörü, 2021’de 27,80 milyar dolardan 2030’a kadar 86,53 milyar dolar değerinde olabilir. Ayrı bir Deloitte rapor şirketlerin yarısından fazlasının analitik ve marka izleme araçları gibi teknolojilere yatırım yaparak itibar riskini ele almayı planladığını tespit etti.

Blackbird, kaç müşterisi olduğunu açıklamadı. Ancak Khaled, artan dezenformasyon tehdidinin iş dünyası için iyi olduğunu iddia ediyor.

“Birbiriyle bağlantılı dünyamızda dezenformasyon öylece yayılmakla kalmıyor, dörtnala gidiyor, bir kuruluşun itibarına ve operasyonlarına zarar veriyor” diye devam etti. “Ve kabul edelim, dünya daha az öngörülemez hale gelmiyor. Blackbird gücünü tam da bu öngörülemezlikte buluyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın