Thiel’in desteğiyle Recharge Capital, 200 milyon dolarlık kadın sağlığı yatırım aracını piyasaya sürüyor

Talep için IVF dünya çapında büyüyorAncak sağlık araştırmalarının sadece %1’i Kadın sağlığı koşullarına yatırım yapılır. Recharge Capital, toplam 200 milyon $’ı bulan yeni bir yatırım aracıyla aradaki farkı kapatmak istiyor. Güneydoğu Asya, Latin Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’da dijital sağlık platformları ve yerel klinikler de dahil olmak üzere yatırımlar ve toplu alımlar yoluyla kadın sağlığı ve doğurganlık bakımı ekosistemleri oluşturmaya odaklanacak.

New York merkezli girişim şirketi bugün, Peter Thiel, Olayan Group, Blue Lion Group, Salmira Investment Fund’ın Al Rashid ailesi, Disney ailesinin Shamrock Holdings, Ozmen gibi yatırımcıların sağladığı fonlarla ilk dilimini kapattığını duyurdu. Sierra Nevada Corporation’ın ailesi, Hedosophia’dan Ian Osborne ve Lovett’den Frank Liu.

Recharge Capital, startup’ların yanı sıra halihazırda kurulmuş şirketlere yatırım yapıyor. Yatırımlarından bazıları arasında Güneydoğu Asya doğurganlık hizmetleri kliniği Generation Prime, Meksika doğurganlık kliniği Fertilidad Integral, IVF yazılım sağlayıcısı Embryonics ve adet sağlığı başlangıcı Elix Healing yer alıyor.

Recharge Capital’in kurucu ortağı Lorin Gu, TechCrunch’a firmanın risk sermayesi ve özel sermaye karışımından yararlanabilecek sektörler aradığını söyledi. Geçmişteki başarılı yatırımları nedeniyle kadın sağlığına odaklanmaya karar verdi. “Ayrıca ben de dahil olmak üzere firmanın üyeleri kendi doğurganlık yolculuklarını gerçekleştirdiler ve sektörde gerçekleşebilecek iyileştirme alanları hakkında bir anlayış kazandılar” diyen Recharge’ın hedeflerinden birinin aile planlaması hizmetlerine erişimi artırmak olduğunu sözlerine ekledi. dünya çapında

Bir demografik Recharge Capital’in odaklandığı medikal turizmdir, çünkü birçok pazarda doğurganlık bakımının maliyeti fahiştir ve bu nedenle hastalar, gezinmesi kolay hizmetler ve düzenlemelere sahip diğer ülkelerde bakım ararlar. Hedef pazarları (Güneydoğu Asya, Latin Amerika, Avrupa ve Orta Doğu) hem yurt içinde hem de birçok IVF prosedürünün sıkı bir şekilde düzenlendiği Çin de dahil olmak üzere medikal turistlerden yüksek talep görmektedir. bekar kadınlar tarafından kullanımının yasaklanması. İş modellerinin bir parçası olarak taşıyıcı anneliği dahil eden işletmeler için Gu, Recharge’ın hastalara ve taşıyıcı annelere adil ve etik bir şekilde davranıldığından emin olmak için hedef pazarlarının her birinde taşıyıcı annelik düzenlemelerine “sıkı bir şekilde uymayı” sürdüreceğini söyledi.

Recharge Capital’in kadın sağlığı yatırım aracı, bir sermaye çağrısı modeli yerine, çok yıllı uygulama planları geliştirmek için portföy şirketleriyle birlikte çalışarak kilometre taşına dayalı bir dağıtım programını benimseyecek. Gu, dönüm noktası olan bir dağıtım programının yatırımcılara ve yöneticilere sermayenin nasıl dağıtıldığı konusunda daha fazla görünürlük ve sermaye kullanımı için azaltılmış riskler sağladığını söyledi. Kilometre taşları gelir ve FAVÖK’e dayalı olacaktır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın