Generation Prime, doğurganlık hizmetlerini Asya’da daha erişilebilir hale getirmek için piyasaya çıktı

Prime NesilIVF ve diğer doğurganlık hizmetlerini Asya’daki hastalar için daha erişilebilir hale getirmek isteyen bir girişim olan , ilk iki kliniğini Bangkok ve Kuala Lumpur’da açıyor. Şirket ayrıca, Thiel Capital, Disney ailesinin yatırım aracı Shamrock Holdings ve Blue Lion Global’in katılımıyla, Recharge Capital liderliğindeki tohum finansmanını duyurdu.

Generation Prime, kendisini Güneydoğu Asya’daki ilk “tam donanımlı, kapalı döngü IVF sağlık hizmetleri kliniği” olarak tanımlıyor; bu, IVF hizmetlerinin ilk konsültasyonlardan başlayarak yumurta ve sperm dondurma, teşhis dahil olmak üzere dijital ve fiziksel kanallar aracılığıyla sağlanacağı anlamına geliyor. , test, IVF ve taşıyıcı annelik. Klinikler, doğurganlık hizmetleri için hem yerel olarak yaşayan hastalara hem de Çin gibi diğer ülkelerden seyahat eden hastalara hizmet vermeyi umuyor.

Generation Prime, önümüzdeki üç yıl içinde Tayland, Malezya ve Singapur’da toplam 15 klinik açmayı planlıyor. Recharge Capital’in kurucu ortaklarından Lorin Gu, şirketin Generation Prime’ı kuluçkaya yatırdığını, çünkü Asya’daki insanların aile planlaması için seçenekler ve esneklik istemelerine karşın yaşadıkları ülkelerde genellikle doğurganlık hizmetlerine erişimlerinin olmaması olduğunu söyledi.

Recharge Capital'in kurucu ortağı Lorin Gu

Recharge Capital’in kurucu ortağı Lorin Gu

“Asya ve Güneydoğu Asya’da, farklı yasal yapılar oldukça parçalanmış bir endüstri yarattı” dedi. Çalışmaların 2045 yılına kadar çiftlerin yarısına yakınının ailelerini başlatmak için tüp bebek kullanmasının beklendiğini gösterdiğini sözlerine ekledi. “Bu belirteçlere rağmen, kadın sağlığı koşulları 2020’de farmasötik araştırma fonunun yalnızca %1’ini oluşturdu.”

Generation Prime, müşterilerinin yaklaşık %70’inin Çin’den gelen medikal turistler ve %30’unun yerel hastalar olmasını bekliyor. Gu, “Bunun nedeni yerel hastaların aktif olarak tüp bebek hizmetlerini kullanmaması değil, esas olarak Çin’in büyük nüfusu ve ülkede var olan karşılanmamış talepler” dedi. “Ayrıca Çin, şu anda daha güçlü aile planlaması hizmetleri arayan hastaların istediği birçok IVF prosedürüne izin vermiyor ve sonuç olarak çok sayıda hasta Güneydoğu Asya pazarına itildi.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın