Açıklama tarihi belli oldu: Konut projesi hakkında neler biliniyor?

Açıklama tarihi belli oldu: Konut projesi hakkında neler biliniyor?Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacağını bildirdi.

Bakan Kurum, Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda, vatandaşlara en iyisini sunmak için gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

“Yüzyılın toplumsal mesken projesinde tarih 13 Eylül.” bilgisini veren Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 13 Eylül’de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak.” ifadesini kullandı.

Sosyal Konut Projesinin detayları

Bakan Kurum paylaşımında, projeye ait detayları içeren infografiğe de yer verdi. Buna nazaran vatandaşlar 81 ilde kira öder benzer biçimde ev sahibi olacak.

Konut, konut arsası ve endüstri sitelerinin yer alacağı projede, gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere saptanca ayrılacak. Evler, mahalli ve yatay mimariye uygun, sıfır atık ahenkli, enerji bereketli, iklim dostu malzemeler ve yenilenebilir enerji sistemlerini içerecek şekilde inşa edilecek.

 

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın