AAJA Ödülleri | New York Times Şirketi

Times’ın haberlerinin geçen yıl yayınlanan çalışmamızla Asya Amerikan Gazeteciler Derneği’nden iki Gazetecilikte Mükemmellik Ödülü kazandığını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Corina Tepesi ödülünü kazandı Yazılı Raporlamada Mükemmellik, Haberler Asya karşıtı şiddetle harap olmuş bir aile hakkındaki makalesi için, “Cesur Bir Rüya ve Bir Şiddet Anında Yıkılan Bir Ömür Boyu Aşk” Corina artık Los Angeles büro şefi ve yazıyı Metro muhabiriyken yazdı.

Makale Nisan 2022’de yayınlandığında, New Yorker editörü (ve eski bir Times Metro editörü) Michael Luo Twitter’da şöyle yazdı: “Bu hikaye@corinaaknollçok önemli 19. yüzyılın Asya karşıtı şiddetine dalmış biri olarak, arşivlerde göçmen seslerinin yokluğunu şiddetle hissettim. Bu hikaye, GuiYing Ma’nın olmayacağını garanti ediyor.”

Jaeah Leedergiye katkıda bulunan bir yazar, kazandı Araştırmacı Raporlamada Mükemmellik Rap şarkı sözlerinin bir suç eyleminin kanıtı olarak nasıl kullanılmaya başlandığını araştırdığı bir Görüş makalesi için ödül: “Bu Rap Şarkısı, 17 Yaşındaki Bir Çocuğun Ömür Boyu Hapse Mahkûm Edilmesine Yardımcı Oldu

Kazananların tam listesini görün Burada.

Herkesi tebrik ederim!


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın