130 yıldır satılıyor: Johnson & Johnson talk pudrasından vaçgeçiyor

130 yıldır satılıyor: Johnson & Johnson talk pudrasından vaçgeçiyorJohnson & Johnson (J&J), talk bazlı bebek pudrasını gelecek yıldan itibaren dünya genelinde yapmayı ve satmayı bırakacak. Duyuru, sıhhat devinin ABD’de ürünün satışını bitirmesinden iki yıldan fazla bir müddet sonra geldi. 

BBC’nin haberine göre J&J, talk pudrasının asbest içerdiğini ve yumurtalık kanseri geliştirmelerine neden olduğunu iddia eden bayanlardan on binlerce davayla yüz yüze.

Ancak şirket, onlarca yıllık bağımsız araştırmanın ürünün kullanımının güvenli bulunduğunu gösterdiği görüşünü yineledi.

NİŞASTA BAZLI PUDRAYA GEÇİLİYOR

Açıklamada, “Dünya çapındaki portföy değerlendirmesinin bir parçası olarak, tamamen mısır nişastası bazlı bebek pudrası portföyüne geçiş için ticari karar aldık” denildi. Firma, mısır nişastası bazlı bebek pudrasının dünya çapındaki ülkelerde aslına bakarsanız satıldığını da sözlerine ekledi.

J&J aynı zamanda bebek pudrasının kullanımının emin olduğu yönündeki açıklamasını yineledi ve açıklamada “Kozmetik talkımızın güvenliği konusundaki konumumuz değişmedi. Dünyanın dört bir yanındaki tıp uzmanlarının talk bazlı Johnson’s bebek pudrasının güvenli bulunduğunu, asbest içermediğini ve kansere niçin olmadığını doğrulayan onlarca yıllık bağımsız bilimsel analizinin arkasındayız” denildi.

Johnson’s Bebek Pudrası yaklaşık 130 senedir satılıyor.

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın