130 yıldır satılıyor: Johnson & Johnson talk pudrasından vaçgeçiyor

130 yıldır satılıyor: Johnson & Johnson talk pudrasından vaçgeçiyorJohnson & Johnson (J&J), talk bazlı bebek pudrasını gelecek yıldan itibaren dünya çapında yapmayı ve satmayı bırakacak. Duyuru, sağlık devinin ABD’de ürünün satışını bitirmesinden iki yıldan fazla bir süre sonra geldi. 

BBC’nin haberine nazaran J&J, talk pudrasının asbest içerdiğini ve yumurtalık kanseri geliştirmelerine neden olduğunu iddia eden bayanlardan on binlerce davayla yüz yüze.

Ancak firma, onlarca senelik bağımsız araştırmanın ürünün kullanımının güvenilir olduğunu gösterdiği görüşünü yineledi.

NİŞASTA BAZLI PUDRAYA GEÇİLİYOR

Açıklamada, “Dünya çapındaki portföy değerlendirmesinin bir parçası olarak, tamamen mısır nişastası bazlı bebek pudrası portföyüne geçiş için ticari karar aldık” denildi. Firma, mısır nişastası bazlı bebek pudrasının dünya çapındaki ülkelerde esasen satıldığını da sözlerine ekledi.

J&J aynı zamanda bebek pudrasının kullanımının emin olduğu yönündeki açıklamasını yineledi ve açıklamada “Kozmetik talkımızın güvenliği mevzusundaki konumumuz değişmedi. Dünyanın dört bir tarafındaki tıp uzmanlarının talk bazlı Johnson’s bebek pudrasının güvenli bulunduğunu, asbest içermediğini ve kansere neden olmadığını doğrulayan onlarca yıllık bağımsız ilmi analizinin arkasındayız” denildi.

Johnson’s Bebek Pudrası ortalama 130 senedir satılıyor.

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın